16. Novembris, 2018
Vārda dienu svin: Glorija, Banga

Izglītība

Vērtē Pedagogam draudzīgāko izglītības iestādi 2018

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rīkotajā konkursā šogad piedalās divas Valmieras apkārtnes izglītības iestādes – Valmieras bērnudārzs «Kārliena» un Kocēnu pamatskola. Kopumā Latvijā darba apstākļi tiks izvērtēti 16 organizācijās. Balstoties uz iesniegto pašvērtējuma ziņojumu un ekspertu atzinumu, tiks noskaidrots uzvarētājs, kuru paziņos 5. decembrī konferencē «Atbalsta sistēma pedagogiem: sociālais dialogs izglītības politikas kontekstā». Balvā izglītības iestāde iegūs unikāla dizaina apliecinājumu un LIZDA atzītu statusu «Pedagogam draudzīgākā izglītības iestāde 2018».

Andris Jenerts: «Darot daudz, tu saproti, kas tev patīk un kas sanāk»

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

2012. gadā kļuvis par Latvijas izcilnieku, 2016. gadā par Laiks Ziedonim laureātu, jau 11. klasē būdams, pasniedza 3D modelēšanas apmācības skolotājiem, tajā pašā laikā Siguldā organizēja Latvijas lielākās robotikas sacensības, šobrīd māca bērniem informātiku un studē Vidzemes Augstskolas studiju programmā «Mehatronika». Andris Jenerts labprāt dalās savā stāstā, kā paveikt daudz un vēl vairāk.

Viens nav cīnītājs

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Aizvadītajā nedēļā notika Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Valmieras starpnovadu arodbiedrības organizācijas Padomes sēde, kur tika pārrunāts paveiktais un iecerētais nākamajā mācību gadā. Sēdē piedalījās Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un Kocēnu novada domes priekšsēdētājs Jānis Olmanis, kā arī pārstāvji no izglītības iestādēm. LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga sapulces laikā uzsvēra, cik būtiska ir iestāžu sadarbība ceļā uz mērķa sasniegšanu, lai panāktu labākus risinājumus un nodrošinātu piemērotus apstākļus skolotājiem un skolēniem zināšanu ieguves procesā.

Biznesa uzsākšana ir viena no grūtākajām karjeras izvēlēm

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Valmierā norisinās jau otrais Vidzemes uzņēmējdarbības centra organizētais hakatons – tehnoloģiju maratons, šoreiz tajā piedalās profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi no Valmieras tehnikuma un Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas. Tā mērķis ir iedrošināt jaunos profesionāļus ar reāliem piemēriem no uzņēmējdarbības vides, lai skolēni paši radītu un attīstītu savas biznesa idejas.

Vidzemes Augstskolā – pasākumiem bagāta nedēļa

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

No 22. līdz 27. oktobrim Vidzemes Augstskolā (ViA) norisinājās Starptautiskā mācību nedēļa, tostarp tūrisma nozares pārstāvji tikās konferencē «Tūrisma izglītības izcilību meklējot. Augstskolu un nozares sadarbības perspektīva». Nedēļas izskaņā notika arī konference – praktiskais seminārs pedagogiem «Vidzemes Augstskola: sadarbības partneris izglītībā».

Sākas sacensības par titulu «Superziķeris 2019»

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Valmieras Jaunatnes centrā «Vinda» sācies konkurss «Superziķeris 2019» pilsētas un novadu izglītības iestāžu 4. klašu skolēniem. Tā mērķis ir popularizēt bērnu un jauniešu tehnisko jaunradi, piedāvājot izglītojamajiem netradicionālu un kvalitatīvu brīvā laika pavadīšanas iespēju.

Digitālais forums «Datos balstīta nācija»

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Aizvadītajā nedēļā Cēsīs, Vidzemes koncertzālē, norisinājās pirmais Latvijas digitālais forums «Datos balstīta nācija», ko organizēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

Izvēlas zināšanas gūt Latvijas izglītības iestādēs

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

2016. gadā veiktajā pētījumā «Atgriešanās Latvijā: remigrantu aptaujas rezultāti» 21,2% respondentu norādīja, ka atgriešanās iemesls ir tas, ka viņi vēlas, lai bērns dzīvotu/mācītos Latvijā. To arī telefona sarunā apliecināja remigrācijas koordinatore Vidzemē Ija Groza, uzsverot, ka daļa vecāku atceras savu mācību laiku un vēlas, lai bērns mācītos Latvijas izglītības sistēmā, nevis, teiksim, Anglijā vai Īrijā. Salīdzinot valstu izglītības standartus, vecāki, vēloties bērniem ielikt kārtīgus pamatus, izvēlas dzimteni, kur mācībām pieiet pamatīgāk un nopietnāk.

Man patīk sevi izaicināt

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Vidzemes Augstskolas dubultabsolvents ERNESTS GABRĀNS piedalījās Smart lunch, kur ar studentiem dalījās savā pieredzē uzņēmējdarbības attīstīšanā. Viņš pats sevi dēvē par uzņēmēju pirmajā paaudzē. Pašlaik ViA absolvents ir Wunder Latvija vadītājs, bet iesaistās arī citos projektos, kā Meža birža un SunGIS.

Lai veicinātu videi draudzīgu inovāciju attīstību

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Oktobra sākumā Super projekta komanda piedalījās starptautiskajā informācijas tehnoloģiju  konferencē ShareIT Valmierā. Izmantojot iespēju, ka pasākumā pulcējās ievērojams skaits IT nozares profesionāļu, tie tika aicināti atsevišķi pulcēties, lai paustu savu viedokli un nosauktu tās darbības, kas publiskajam sektoram būtu jārisina prioritāri, lai veicinātu ekoinovatīvu* uzņēmumu attīstību.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai esat apmierināts ar 13. Saeimas vēlēšanu rezultātiem?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 

Partneri