20. Jūlijs, 2019
Vārda dienu svin: Ramona, Ritma

Izglītība

PuMPuRS – iespēja palīdzēt uzreiz

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

2016. gadā mācības pārtrauca apmēram 10% skolēnu (Centrālās statistikas pārvaldes dati), kas ir 14 tūkstošu jauniešu. Viņi darba gaitas uzsāka bez pienācīgas izglītības, pārsvarā iztikas pelnīšanai veicot mazkvalificētus darbus vai papildinot ilgstošo bezdarbnieku rindas. Lai mazinātu riskus, kas bērniem vai jauniešiem traucē iegūt kvalitatīvu izglītību, jau divus gadus dažādās mācību iestādēs tik īstenots projekts «Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai» jeb PuMPuRS.

Valmieras tehnikums jauno mācību gadu uzsāks ar strukturālām pārmaiņām

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

15. jūlijā tika parakstīts akts par Rankas teritoriālās struktūrvienības izglītības programmu nodošanu Ogres tehnikumam, kurš jau šobrīd īsteno līdzīgas izglītības programmas Ogrē. Līdz ar to jauno mācību gadu skola Rankā vairs neuzsāks kā Valmieras tehnikuma teritoriālā struktūrvienība.

Vidzemes Augstskola sociālās simulācijas projektā

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Sākot no 2019. gada jūlija, Erasmus+ Stratēģiskās partnerības projekta «Simulāciju spēles stratēģiskajā komunikācijā» (SimGames) ietvaros norisinās virkne docētāju profesionālās pilnveides pasākumu. No 1. līdz 4. jūlijam Tartu Universitātē notika docētāju treniņš, kura laikā uzsākts darbs pie jauna sociālās simulācijas scenārija. Tā mērķis ir sekmēt studējošo komunikācijas, konfliktu risināšanas, sadarbības un citas kompetences, kas nepieciešamas mūsdienu darba tirgū.

Cēsīs noritēja ceturtā Delnas rīkotā Vasaras skola

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Jau ceturto gadu Cēsīs, Ruckas muižā, notika «Sabiedrības par atklātību – Delna» (Transparency International Latvijas nodaļas) Vasaras skola četru dienu garumā. Šogad tajā piedalījās vairāk nekā 20 dažāda vecuma iedzīvotāju no visas Latvijas. Vasaras skolā dalībnieki padziļināti ieguva zināšanas no jomas profesionāļiem par tādiem jautājumiem kā informācijas un datu atklātība, publisko iepirkumu un ES fondu finansējuma izlietojuma uzraudzība, kā veicināt pilsonisko līdzdalību.

Zinātnieka padoms – atslēga gudrākai politikai

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Viens no rektora pienākumiem ir augstskolas reprezentācija ne vien Latvijā, bet arī Eiropā un pasaulē. Arī Vidzemes Augstskolas rektors, vadošais pētnieks GATIS KRŪMIŅŠ rūpējas par to, lai ViA vārds izskan plašajā pasaulē un šoreiz Dublinā.

Jaunieši piedalās iekļaujošā projektā

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Valmieras Gaujas krasta vidusskolas - attīstības centra vidusskolēni uz trīs dienu pasākumu aicināja vienaudžus.

Valmieras tehnikumu absolvējuši teju 100 jaunie speciālisti

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Jūnija izskaņā Valmieras tehnikuma diplomus saņēma teju 100 absolventi, saņemot gan diplomu par vidējās profesionālās kvalifikācijas iegūšanu, gan profesionālās izglītības diplomu.

Tiek radīts vairāk vietu bērnudārzos

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Valmiera ir viena no retajām vietām, kurā iedzīvotāju skaita dinamika ir pozitīva uz kopējā Latvijas fona. Līdz ar iedzīvotāju skaita palielināšanos un ne tikai šī iemesla dēļ pašvaldība kopā ar vairākām pirmsskolas izglītības iestādēm meklē dažādus risinājumus, kā palielināt uzņemto bērnu skaitu un mazinātu gaidošo rindas.

Jaunieši vasarā ir liels atbalsts bērnudārzam

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Aizvien daudzveidīgākas kļūst iespējas, kā jaunieši var gūt ienākumus vasaras brīvlaikā. Tāpat paplašinās organizāciju skaits un dažādākas kļūst nozares, kurās skolēni var gūt praktiskās iemaņas. «Liesma» viesojās Valmieras bērnudārzā «Sprīdītis», kur šīs vasaras laikā strādās 20 jaunieši.

Vērtē teju desmit gados padarīto

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Šī mācību gada laikā Valmieras tehnikumā darbojās Biznesa skola, kuras ietvaros vairāk nekā 25 skolēni apmeklēja regulāras nodarbības, kā rezultātā tika attīstīti 11  skolēnu mācību uzņēmumi (SMU). Tā ir iespēja audzēkņiem paralēli mācībām piedalīties dažādos konkursos un meistarklasēs. Uzsvars šogad tika likts uz SMU, kas saistīti ar tehnoloģijām.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

Partneri