18. Novembris, 2018
Vārda dienu svin: Doloresa, Aleksandrs

Pilsētās un novados

Latvija – tie esam mēs!

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Kad mūsu valsts iedzīvotājiem vai viesiem aicina nosaukt piecas, viņuprāt, Latvijas spilgtākās iezīmes, parasti vienā vai otrā secībā atbildēs skan: skaistā daba, četru gadalaiku burvība, rupjmaize, latviskās tradīcijas, Dziesmu un deju svētku enerģētiku ieskaitot, kā arī cilvēki – strādīgi un skaisti. Prieks, ka, gatavojot Latvijas jubilejai veltīto laikraksta «Liesma» izdevumu, atkal satikām tik daudzus darbīgus, izdomas bagātus mūsu reģiona ļaudis. Viņi katrs ar savu es, savu neatkārtojamo personību veido mūsdienu Latvijas stāstu, piebilstot: «Latvija – tie esam mēs!» Daudz laimes mūsu kopējā dzimšanas dienā!

Sarkanbaltsarkanais virs Valmieras

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Pirms trīsdesmit gadiem 18. novembra pievakarē Valmieras vecajā ūdenstornī svinīgi tika pacelts sarkanbaltsarkanais karogs, kuru mastā uzvilka neformālo organizāciju deleģētie Gundabs Putniņš, Edgars Luste un Visvaldis Skrastiņš, kā arī folkloras kopas Daina vadītāja Inta Indriksone. No viņiem starp mums vairs vienīgi Visvaldis, kuram rit septiņdesmit pirmais mūža gads, taču viņš joprojām strādā savā uzņēmumā SIA VN bruģis, palīdzot dēlam Naurim uzmūrēt kādu skursteņa spici vai pārvilkt bobkatu. Pats gan atzīst, ka pilnīgi varētu iztikt arī ar savu pensiju – pietiktu gan dzīvošanai, gan teātra, kino un koncertu apmeklējumiem, šovasar, piemēram, izdevies dabūt biļetes uz Dziesmu svētku noslēguma koncertu.

Rencēnietis Latvijas proklamēšanā

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Viļa Rīdzenieka vienīgajā fotogrāfijā, kas uzņemta 1918. gada 18. novembrī, Latvijas valsts sākotnes vēsturisko personību vidū ir arī Jānis Alfrēds Bērziņš (pēc izpētes Nr.12.) no Rencēnu pagasta «Vecostermaņiem». Pirms trim gadiem Rencēnu pamatskolas skolniece Elīna Bombaka kopā ar muzeja vadītāju, piedaloties konkursā «Vēsture ap mums», nolēma iepazīties un apkopot uzziņas par cilvēku, kurš bijis klāt valsts dzimšanas laikā. Saliekot kopā uzzināto no Intas Pētersones Rencēnu vēstures grāmatas, tiekoties ar Ilonu Grasi (viņas māte ir J. Bērziņa māsīca) un no Ilgvara Butuļa un Gunāra Janaiša grāmatas «Valsts pirmā», atklājās, ka J. Bērziņam vienīgajam no 38 Latvijas Tautas padomes locekļiem nav ierakstīts mūžībā aiziešanas gads, tikai norāde – 196?. Izpētot iespējamos materiālus, meklētais netika atrasts. Tikai pirms mēneša laimīga sagadīšanās palīdzēja. Paldies Rūjienas muzeja vadītājai Līgai Siliņai, kura, meklējot sev vajadzīgo, nokļuva pie svarīgiem J. Bērziņa dzīves materiāliem un foto. Rīgā dzīvo viņa sievas māsas Mildas meita Mirdza Lapsa, ar kuru Līga tikās klātienē. Atrasta arī vieta, kur apglabāta J. Bērziņa ģimene, tikai nekādas norādes. Ir taču pelnījis plāksnīti?...

12.b – pēc 100 gadiem Valmierā

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Gaidot Latvijas simtgadi, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 12.b klases skolēni, sava audzinātāja Māra Bušmaņa rosināti, rakstīja, kā viņi iedomājas Valmieru pēc 100 gadiem. Šie stāsti apkopoti grāmatā, kuras atvēršanas pasākums kopā ar Dainu Sirmo u.c. paredzēts 4. decembrī Valmieras integrētajā bibliotēkā. Ar pašu autoru atļauju piedāvājam dažus no stāstiņiem arī Liesmas lasītājiem.

Apbalvo konkursa «Sprīdītis Latvijā» radošos dalībniekus

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Par godu Latvijas simtgadei Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola sadarbībā ar Valmieras integrēto bibliotēku sarīkoja vizuālās mākslas konkursu «Sprīdītis Latvijā», kurā varēja piedalīties audzēkņi no Valmieras apkārtnes skolām. Kopā tika apbalvoti 69 labākie bērnu darbi vairākās kategorijās.

Valmieras daļa gaismas festivālā Staro Rīga 2018

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Vidzemes Augstskolas (ViA) komanda kopā ar sadarbības partneriem izstrādājuši aizraujošu aktivitāti #izlīdziVītolam, ko ikkatrs interesents varēs izmēģināt gaismas festivāla «Staro Rīga 2018» laikā no 16. līdz 19. novembrim Valmieras pārstāvniecības telpās Rīgā, 11. novembra krastmalā 29.

Par 172 vietām un mirkļiem skaistāka Latvija!

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Autobusa pieturvieta kā Hobitu namiņš, koka velosipēdu parks, zaļie dzelzceļi, ratiņu pastaigu trase jaunajām māmiņām, ēku izdaiļošana ar mākslas grafiti, dižkoku alejas un jauni meži, krāšņi mākslas soliņi un 100 rožu dārzs – tie ir tikai daži no 172 vides labiekārtošanas, izdaiļošanas un vides izglītības darbiem, ko paveikuši Latvijas cilvēki un kas pieteikti Latvijas simtgadei veltītajā vides iniciatīvā «100 darbi Latvijai».

Būvnieki Matīšu kultūras namu pabeiguši

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Tas nu ir noticis! Otrdien, 13. novembrī, būvfirmas SCO Centrs vadītājs Jānis Matisons svinīgi nodeva rekonstruētā Matīšu kultūras nama atslēgas kultūras nama vadītājai Ligitai Jenčai.

Par ceļiem un ielām novadā

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Burtnieku novada pašvaldības Nekustamo īpašumu nodaļas ceļu uzturēšanas speciāliste ZANE ELKSNE drīz savā amatā būs nostrādājusi pirmo gadu. Pa šo laiku spēles lauciņš iepazīts, tāpēc varam runāt par visām aktualitātēm.

Bruņumašīnas Imanta atgriešanās

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Šī nedēļa visai mūsu valstij un arī Rūcamlapai paiet patriotisma gaisotnē, tāpēc šodien nedaudz parunāsim par kāda bruņota spēkrata gandrīz 100 gadus ilgu vēsturi.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 

Partneri