17. Janvāris, 2019
Vārda dienu svin: Tenis, Dravis

Pilsētās un novados

Ceļa sākums otrajā gadsimtā

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Aiziet gads, kas pavadīts Latvijas simtgades zīmē. Paliekoši ir darbi, ko vidzemnieki darījuši, un emocijas, kas dāvātas un saņemtas, spēcinot piederības sajūtu savai pilsētai, novadam, valstij.

Burtnieks ir mūsējais!

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Tā vienkārši ir aksioma – Burtnieku ezers ir lielākais un nozīmīgākais Burtnieku novada objekts. Tāpēc aizvadītais gads Burtniekos bija ļoti īpašs – 6. decembrī oficiāli ar kupli apmeklētu svinīgu pasākumu ciemata centrā blakus bibliotēkai durvis vēra ekspozīcija par Burtnieku ezeru, kas faktiski ir nopietns aizmetnis sen lolotajam Burtnieku ezera muzejam. Pašvaldība te ieguldījusi vairāk nekā 10 tūkstošus eiro, finansiāli palīdzējis arī Zivju fonds un Lauku atbalsta dienests. Ekspozīcija vēl tikai sākta veidot, taču jau tagad ikviens plašajā telpā var iegūt kaut nelielu informāciju par to, kas tad ezerā mīt, kā un ar kādiem rīkiem te darbojušies un arī patlaban darbojas makšķernieki un zvejnieki, kā laika gaitā mainījusies lomu uzskaite. Nenoliedzami košākā ekspozīcijas daļa pagaidām ir Anitas Vētras privātā kolekcija – dažāda materiāla un lietojuma zivju figūras, jācer, ka Burtnieku centrā šo apjomīgo Anitas kundzes krājumu varēs skatīt ilgāku laiku.

Kokmuižas komplekss ar katru gadu kļūst plašāks

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

2012. gadā radikālas pārmaiņas piedzīvoja Kokmuižas parks, kurā rekonstrukcijas rezultātā tika labiekārtots parters. 2015. gadā vērienīgi darbi turpinājās muižas parka nekoptajā un degradētajā teritorijas daļā. Tā paša gada rudenī tajā notika pirmie Kokmuižas svētki, kas nu jau kļuvuši par ikgadēju un ļoti apmeklētu pasākumu. 2017. gada sākumā labiekārtošanas darbi turpinājās ar apstādījumu veidošanu, bet vasarā gar ūdenskrātuves krastu tika izbūvēts celiņš, ierīkots apgaismojums, kā arī uzstādīti soliņi.

Metāla garāžas – atrisinājums ērtākai mantu uzglabāšanai

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Mums visiem pazīstama situācija, kad mājās mantu paliek par daudz un vietas kļūst par maz. Kā visam atrast vietu un kur var kvalitatīvi noglabāt sezonālās lietas? Atbilde ir –  metāla garāžas. Tās apvieno gan mantu glabātuvi, gan novietni auto un daudz ko citu. Turpini lasīt un uzzini kādas ir metāla garāžas galvenās priekšrocības un kur tādu iegādāties!

Pieņemšanā pie Valsts prezidenta

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Mēs varam būt laimīgi, ka piedzīvojam šo valstij tik nozīmīgo notikumu – Latvijas simto gadadienu. Izkarot vai mastā uzvelkot sarkanbaltsarkano karogu, aizdedzot jubilārei ja ne simtu, tad kaut vienu svecīti dzimšanas dienas tortē, kopā ar ģimeni nodziedot «Dievs, svētī Latviju!», piedaloties dažādos valsts svētku pasākumos, mūsu sirdīs dzims neviltots lepnums.

Valsts svētkiem veltīti pasākumi Valmierā un novados

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

16. novembrī Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas pasākums Sēļos un un 17. novembrī Ramatā. Novada pašvaldības domes priekšsēdētāja uzruna un konkursa «Veidosim skaistu un sakoptu Mazsalacu» nominantu sveikšana. 17. novembrī Mazsalacā koncerts «Cildinājums Latvijai» un balle pašdarbniekiem.

Aicina godināt Latvijas valsts dibinātājus

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Svinot Latvijas valsts simtgadi, no 16. līdz 19. novembrim festivāla «Staro Rīga» ietvaros Latvijas iedzīvotāji aicināti apmeklēt gaismas objektu «Pie Latvijas šūpuļa», lai godinātu Latvijas valsts dibinātājus.

Pilsētā pazīst katru stūrīti

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

18. novembrī uz Valsts prezidenta rīkoto svinīgo svētku koncertu dosies Valmieras pašvaldības Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes vadītāja RITA JEMŠIKA, kura par pilsētas saimniecību atbild nu jau turpat divdesmit gadus.

Valmierā audzis Dižozols

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Godu pārstāvēt Valmieru 16. novembra pieņemšanā par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai pie Valsts prezidenta Rīgas pilī nopelnījis mežu apsaimniekošanas uzņēmums Dižozols. Lai iepazīstinātu Liesmas lasītājus ar vienu no nozares vadošajiem spēlētājiem valstī, tikos ar uzņēmuma vadītājiem JURI ANDŽEJEVSKI un RAIMONDU CIPI viņu Valmieras biroja telpās līdz nepazīšanai izremontētajā mājā Beātes ielā 5.

Pārmaiņu laiks nav beidzies

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Zemnieku saimniecība «Lojas» tiecas pretim izaugsmei un to arī sasniedz. MAREKS BĒRZIŅŠ, kurš Mazsalacas novadā apsaimnieko 700 hektārus zemes, izdošanos nav licis uz vienas kārts.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri