17. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Karīna, Gaits

Kultūra un Izklaide

Silvara priekšnesums saviļņo žūriju

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Pirmajā starptautiskajā Jāņa Zābera piemiņai veltītajā vokālistu konkursā, kas no 28. septembra līdz 1. oktobrim trīs kārtās norisinājās Rīgā, VEF Kultūras pilī, bija akreditēti 18 dalībnieki vecumā no 10 līdz 34 gadiem no Igaunijas, Horvātijas un Latvijas. Finālā trijās vecuma grupās iekļuva deviņi, tostarp Valmieras Mūzikas skolas pedagoģes Laimas Krumholces skolotais Silvars Ritvars Malcenieks, kas vienīgais no jaunāko grupu solistiem kļuva par laureātu, iegūstot 3. vietu.

Režisoru Feliksu Deiču pieminot

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

27. augusta agrā rītā mūžībā devās aktieris un režisors, viens no Valmieras teātra stūrakmeņiem – Felikss Deičs.

Dvēseļu inženieris

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Lai sasveicinātos ar Feliksu Deiču, nevajadzēja vārdus, nevajadzēja skaļu «Labrīt!» vai «Sveiks!». Sasveicinājās viņš ļoti klusi, vienmēr ar acīm, viņš prata sasveicināties ar skatienu, un tādos brīžos vienmēr gribējās ar acu skatienu paklanīties pretī. Daudzus gadus Felikss kā valis peldēja pats sava klusuma okeānā Valmieras teātrī. Kad viņam bija mēģinājumi teātrī, mēģinājumu starplaikos ar viņu varēja sastapties kāpnēs, un tādos tikšanās brīžos bija sajūta, ka ir mazliet jāapstājas, jāiet lēnāk, jābūt pacietīgākam, svinīgākam. Viņš bija pacietīgs ne vien kā cilvēks, bet arī kā režisors. Un, strādājot ar aktieriem, viņš neļāva lomā steigties, katrs viņa mēģinājums bija svinīgs, uzmanīgs klusums, kur bija jāpeld pašam sevī, bez glābšanas riņķiem, bet slīkt aktieriem viņš neļāva, viņš viņus bez iepriekšējas sagatavotības atklātā jūrā nelaida, un aktieriem to nemaz nevajadzēja. Feliksa skatiens viņus vienmēr noturēja virs ūdens.

Jauktajam korim Valmiera – 45!

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Valmieras Kultūras centra jauktajam korim Valmiera šis gads aizrit jubilejas zīmē – tiek svinēti 45 skanīgi un dziesmu pilni gadi.

Mūzikas un dzejas noskaņās

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Kad koki pamazām ietērpjas krāsainā lapu rotā, klāt ir Dzejas dienas, kurām veltītie pasākumi notiek visā Latvijā.

Turpinās brīnišķīga teātra sezona

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Valmieras teātris šajā sezonā skatītājiem piedāvā milzīgu repertuāra dažādību un arī pirmizrādes plānotas teju katru mēnesi.

Jaunums kanālā ReTV – Rūjiena izaicina

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Raidījuma galvenie varoņi ir divi rūjienieši – Arturs Gruzdiņš (pirmais Latvijas muzikālā televīzijas šova X Faktors uzvarētājs) un Dagnis Čākurs (SIA Liepkalni maiznīcas īpašnieks). Abi ir Rūjienas patrioti – lepojas ar savu dzimto vietu un vēlas arī citiem pastāstīt un parādīt, ar ko Rūjienas novads var lepoties, ar ko tas ir īpašs visas Latvijas kontekstā.

Koncertuzvedums bērniem Sēņu simfonija

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

6. oktobra pusdienlaikā Valmieras Kultūras centrā notiks koncertuzvedums bērniem Sēņu simfonija.

Cita pasaule zem Briseles spožuma

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Pagājušās nedēļas trešdienā kinoteātrī Gaisma tika demonstrēta spēlfilma Oļegs, kuras pirmizrāde Latvijas galvaspilsētā Rīgā paredzēta 2. oktobrī, bet Latvijas kinoteātros tā būs skatāma no 4. oktobra.

Rudens tembrs Rencēnu pamatskolas muzejā

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Kad pīlādži uzliesmojuši un Latvijas zaļās rotas lapas ar ogām cenšas degt vienā sārtā, Rencēnu pamatskolas novadpētniecības muzejā kopā sanāca rencēnieši, kurus ieinteresēja rokdarbu izstāde «No pagātnes pūra dārgumiem» un uzziņa par seno Ciores muižu un tās iedzīvotājiem vēlākā laikā.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri