23. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

Tautas saknes stipras

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Starptautiskā dzimtās valodas diena visā pasaulē tiek svinēta 21. februārī. Tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību valodu daudzveidībai un dzimtās valodas skaistumam. Pēc UNESCO iniciatīvas kopš 1999. gada  aizsākusies dzimtās valodas dienas atzīmēšana, lai izceltu valodas nozīmi saziņā, pašizpausmē, sabiedrības veidošanā, zināšanu apgūšanā un tālāknodošanā. Dzimtās valodas diena ir kļuvusi par ikgadēju pasākumu, ko apmeklē liels skaits skolēnu no visas Latvijas. Svinot valodas svētkus, septembrī Latviešu valodas aģentūra izsludināja radošo darbu konkursu skolu jaunatnei «Kas manu tautu dara stipru». Tajā  skolēni tika aicināti atklāt Latvijas spēka un stipruma avotus.

Tautas saknes stipras

Kā informē  Rencēnu pamatskolas novadpētniecības muzeja vadītāja Inese Birzkope, konkurss noslēdzies ar rekordlielu iesniegto darbu daudzumu —  550 literārajiem un 335 zīmējumiem gan no Latvijas, gan pasaules latviešu skolām: Losandželosas, Mineapoles, Frankfurtes, Upsalas, Ņujorkas, Ņūdžersijas, Briseles, Turcijas. Tos izvērtēja rakstnieks Valdis Rūmnieks, LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova, māksliniece Linda Lošina, UNESCO LNK Latvijas ģenerālsekretāre  Baiba Moļņika un Latviešu valodas aģentūras projektu vadītāja Velga Līcīte-Meldere.

NOVĒRTĒTAS UN PRIECĪGAS. Latviešu valodas aģentūras konkursa «Kas manu tautu dara stipru» dalībnieces Evelīna Balode (priekšplānā no kreisās) un Sofija Elisa Balode no Rencēnu pamatskolas Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē kopā ar žūriju. Ineses Birzkopes foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
28. Februāris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri