16. Septembris, 2019
Vārda dienu svin: Dārgs, Asja, Asnate, Dāgs

Taps skandināvu tipa mājas Brenguļos

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Pērnā gada martā SIA Carling valdes priekšsēdētājs Ģirts Stablinieks iegādājās zemes īpašumu Brenguļos, tā sperot soli tuvāk savas idejas īstenošanai – Norvēģijā iegūto pieredzi atvest uz Latviju un dzimto vietu Brenguļiem un te uzbūvēt trīs skandināvu tipa dzīvokļu mājas.

Taps skandināvu tipa mājas Brenguļos

Ģirts Stablinieks ir dzimis brengulietis un gadu gaitā pamanījis, kā Brenguļi kļūst aizvien tukšāki. Kā  lokālpatriots viņš par idejas īstenošanas vietu izvēlējās savu dzimto pusi, radot te apstākļus jaunu ģimeņu pārnākšanai uz Beverīnas novadu.

Pircēji jau interesējas

Lai gan ēka ir būvdarbu sākuma stadijā, Carling dzīvokļu «iepriekšpārdošanu» sāks pavisam drīz. «Cilvēku interese ir jau diezgan liela. Juriste šobrīd gatavo rezervācijas līgumus, lai viss tiktu pareizi noformēts,» dalās Ģirts Stablinieks. Viņš min, ka tās ir mūsdienu tendences un Skandināvijā tā ir ierasta prakse – iegādāties dzīvokli, kuru vēl tikai ceļ. Tomēr mums, latviešiem, tas ir mazliet neierasti, tāpēc arī sociālajā vietnē Facebook saņemti dažāda rakstura komentāri. Taču Carling projektu vadītājs Sandris Tillers uzsver, ka arī Rīgā tā ir normāla prakse un notiek ļoti līdzīgi – jaunie projekti tiek izpārdoti jau projektēšanas procesā. «Es saprotu, ir daudz dažādas pieredzes. Mēs neko neatbildējām uz šiem komentāriem, jo, kamēr cilvēki gaidīs, ka ēku uzcels, dzīvokļi būs izpārdoti. Daudz ir cilvēku, kas interesējas, zina mūsu darba kvalitāti, kaut gan šobrīd vēl neesam aktīvi reklamējušies, tikai ielikuši informāciju Facebook,» skaidro Ģirts Stablinieks.

Māju komplekss «Ābelītes»

Nesen, maija beigās, saņemta būvatļauja un uzsākti darbi. «Pirmās mājas būvniecībai ir ierakta gāzes sistēma un gatavots iebraucamais ceļš,» stāsta Sandris Tillers. Tūliņ arī tiks likti mājas plātņveida pamati. Plānots, ka pirmā dzīvokļu māja tiks pabeigta jau šogad.

Kaut arī Ģirts Stablinieks sākotnēji apsvēra domu zemes gabalā celt privātmājas, tomēr ideja par daudzdzīvokļu māju kompleksa izveidi radās, pateicoties Carling realizētajam projektam Norvēģijā, kas bija mūsdienīgs un pārdomāts. Būtiski, ka daudzdzīvokļu mājām nebūs ierastās kāpņu telpas, katram dzīvoklim būs ieeja no ārpuses, kas radīs lielāku privātumu. «Tas ir gluži kā tu pieej pie savas privātās mājas un atver durvis. Arī pasakot vārdu – poģītis – skaistas asociācijas nerodas,» min Ģirts Stablinieks

Dzīvokļi projektēti ar plašiem logiem, tā ļaujot telpās vairāk ienākt dienas gaismai. «Mūsu projektā izmantotie logi un montāžas risinājumi ir energoefektīvi, kas dod iespēju iebūvēt plašus logus, tai pašā laikā saglabājot ēku energoefektīvu,» skaidro Ģirts Stablinieks. Projekta izstrādes laikā pieaicināts būvfiziķis Andris Vulāns, kurš veica speciālus aprēķinus, lai topošās ēkas būtu energoefektīvas un atbilstu A klases līmenim, tāpēc mājas tiks būvētas no koka pēc pasīvās ēkas tehnoloģijām.

CARLING valdes priekšsēdētājs Ģirts Stablinieks (no labās) saredzēja iespēju savas ilggadēji krātās zināšanas un Norvēģijā gūto pieredzi atvest uz savu dzimto pusi – Brenguļiem. Ar viņu kopā projekta vadītājs Sandris Tillers.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
11. Jūnijs, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri