23. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Haralds, Almants

Tālavas taurētājs — sadzirdēts!

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Sestdien Lielajā Ģildē notika XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pūtēju orķestru konkursa fināls, kurā sacentās 25 labākie Latvijas orķestri trijās grūtības pakāpēs. To sniegumu vērtēja starptautiska žūrija — Guntis Kumačevs, Andris Vecumnieks, Timo Kotilainens (Somija), Daiņus Pavilonis (Lietuva) un Andreja Šolara (Slovēnija).

Tālavas taurētājs — sadzirdēts!

Dziesmusvētku Lielo balvu, 2000 eiro naudas balvu no Conexus Baltic Grid, Laima saldumu dižgrozu un Rimi dāvanu karti saņēma Latvijas Universitātes Pūtēju orķestris (diriģenti Jānis Puriņš, Jānis Kaģis), bet vienīgais mūspuses pārstāvis — Rūjienas kultūras nama pūtēju orķestris Tālavas taurētājs diriģenta Gvido Brenčeva vadībā — kopā ar Gulbenes mūzikas skolas pūtēju orķestri, ko vada Gvido skolotājs Donāts Veikšāns, un Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas p/o ar Aivaru Radziņu pie diriģenta pults ieguva I vietu III grupā.

Lai arī rūjienieši starp laureātiem nav pirmo reizi, katrs šāda veida panākums ir īpašs un neatkārtojams. «Malači orķestranti, centāmies un izdarījām!» gandarīts par savējo veikumu vakar bija Gvido Brenčevs. «Konkurence bija nopietna, visu cieņu manam skolotājam Donātam Veikšānam, ka viņš savos gados joprojām strādā ar orķestri, rūpējoties par pēctecību ragu muzicēšanā, tāpat milzīgs prieks par Cēsu mūzikas vidusskolas orķestra teicamo startu — var droši teikt: vidzemnieki tur buru.

GVIDO BRENČEVS un orķestris Tālavas taurētājs pēc priekšnesuma Lielajā Ģildē. Foto no dziesmusvetki.lv mājaslapas

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
6. Jūnijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri