20. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Smuidra, Vitauts, Smuidris

Tālavas BMX braucēji ar panākumiem atgriezušies no Eiropas un pasaules čempionātiem

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Lepojoties un slavējot izcilos sporta sasniegumus pēc Latvijas, Eiropas un pasaules BMX čempionātiem, BMX kluba «Tālava/VBSS» sportisti, treneri, atbalstītāji un vecāki pulcējās atpūtas kompleksā «Avoti». Oficiālajā pasākuma daļā klātesošos uzrunāja Olafs Lakučs, kurš uzsvēra, ka klubam ir ar ko lepoties, jo gūti panākumi visaugstākā mēroga sacensībās BMX riteņbraukšanā.

Tālavas BMX braucēji ar panākumiem atgriezušies no Eiropas un pasaules čempionātiem

Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku tika aizvadītas gada nozīmīgākās sacensības — pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā, kur no mūsu kluba braucējiem dažādās vecuma un meistarības grupās ar Latvijas vārdu startēja kopumā 12 sportisti. Ar labāko rezultātu G14 meiteņu grupā kvalificējās Līva Lizete Glāzere. Trenera Olafa Lakuča audzēkne lielajā finālā izcīnīja ceturto pozīciju, kas ir sportistes līdz šim augstākais sasniegums viņas karjerā.

Francijas pilsētā Sarrians trīspadsmit BMX kluba «Tālava/VBSS» sportisti sekmīgi aizvadīja Eiropas čempionātu BMX riteņbraukšanā. Dažādās vecuma un meistarības grupās par uzvarām cīnījās turpat 1800 dalībnieku no teju visām Eiropas valstīm. Pirmie par godalgām Eiropas čempionāta pirmajā sacensību dienā cīnījās krūzeru kategoriju braucēji: 25 — 29 gadu veco konkurencē stabilus priekšbraucienus demonstrēja Tālavas treneris un sportists Roberts Treimanis, kuram fināla braucienā nepadevās starts, bet, demonstrējot raksturu un cīņassparu, viņš izcīnīja ceturto vietu. G14 meiteņu grupā augsto ceturto vietu izcīnīja jaunatnes izlases dalībniece Līva Lizete Glāzere. G8 grupā meitenēm piedzīvojot nelāgu kritienu, labāko astotnieku noslēdza Sofija Keita Krūmiņa, bet G7 grupā pārliecinoši triumfēja Anna Pedraudze, kura Latvijas čempiones titulam pievienoja vēl vienu —  Eiropas čempiones BMX titulu.

Latvijas čempionātā, kas norisinājās Mārupē, Tālavas braucēji tika pie pieciem čempiona tituliem. Tajā kopumā piedalījās vairāk nekā 40 kluba sportisti, no kuriem pieci mājup devās ar valsts čempiona titulu un vēl seši kāpa uz goda pjedestāla, savukārt klubu ieskaitē «Tālava/VBSS» izcīnīja augsto trešo vietu. Valsts čempiona titulu ieguva: elites vīru cīņās ātrākais izrādījās Mikus Strazdiņš, kurš šajā grupā šogad ir debitants, bet puišu junioru grupā ātrākais visos dienas braucienos bija trenera Olafa Lakuča audzēknis Edvards Glāzers. Meiteņu grupās uzvaras garšu izbaudīja un valsts čempiones titulus izcīnīja Līva Lizete Glāzere, Adelīna Kārkliņa un Anna Pedraudze.

Novēlam gūt visaugstākos rezultātus arī elites vīru grupas sportistam Mikum Dāvim Strazdiņam, kurš par Eiropas čempiona BMX godalgām spēkiem mērosies 10. un 11. augustā Skotijā.

Jau šosestdien Madonā Smeceres sila trasē norisināsies pašmāju lielākā BMX sacensību seriāla «SMScredit.lv» BMX čempionāta piektais posms. Svētdien turpat gaidāmas «Smeceres sila kausa» izcīņas sacensības.

LEPOJAMIES. Attēlā — kluba treneris Olafs Lakučs, Eiropas čempionāta finālisti — 8. vietas ieguvēja Sofija Keita Krūmiņa (no kreisās), uzvarētāja Anna Pedraudze un divu ceturto vietu ieguvēji — Līva Lizete Glāzere (viņai rokās arī Pasaules čempionāta 4. vietas trofeja) un Roberts Treimanis.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
27. Jūlijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri