15. Augusts, 2018
Vārda dienu svin: Dzelde, Zenta, Zelda

Svētku koncertuzvedums Dod, Dieviņi — arī Valmierā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Jau devīto gadu Latvijas Radio 2 turpina misiju — apzināties un stiprināt latvisko identitāti, tāpēc šogad koncertu ciklā Ar cieņas apliecinājumu savai zemei un rotaļīgu vieglumu mūzikā valsts svētku mēnesī pie skatītājiem dosies jauns koncertuzvedums Dod, Dieviņi. Ar dziesmas, dejas, maģisko spēka vārdu klātbūtni, video un gaismu partitūrām, īpašu skatuves scenogrāfiju un apģērbu zīmola MAYRA gatavotiem tērpiem koncertuzvedums veidots kā cilvēka mūža ritējuma atspoguļojums, akcentējot visas tās senās vērtības, kas arī šodien liek justies piederīgam un lepnam par mūsu zemi un tautu.

Svētku koncertuzvedums Dod, Dieviņi — arī Valmierā

«Dod, Dieviņi! — šie divi vārdi ir vairākās nozīmēs ļoti ietilpīgi,» pauž koncertuzveduma veidotāji. «Tas ir gan lūgums, gan vēlējums, gan solījums. Dod, Dieviņi otram doti... ir būtisks latviskās morāles kods, kas īpaši nozīmīgs ir šodienas kontekstā. Tādēļ svarīga ir koncerta ideja — tuvojoties Latvijas simtgadei, parādīt latviskuma plūdumu cauri laika griežiem — meklēt senu tradīciju un rituālu vajadzību un vietu mūsdienu dzīves izpratnē un ritējumā.»

Etniski stilizētajā koncertuzvedumā satiksies Antra Stafecka, Dainis Skutelis, Anmary, Uģis Roze, Valters Frīdenbergs, Kristīne Kārkle (balss, vijole), Kristaps Krievkalns (taustiņi), Edgars Kārklis (dūdas, stabule, akordeons), Ilze Grunte (ģitāra, arfa), Armands Treilihs (bass), Miķelis Vīte (sitamie instrumenti) un dejotāji Egija Abaroviča, Reinis Rešetins, Liene Grava un Ģirts Bisenieks. Skanēs gan latviešu tautas dziesmas, gan Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna, Zigmara Liepiņa, Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna, Raimonda Tigula, Ainara Mielava, Ulda Marhilēviča, Kārļa Lāča un citu komponistu melodijas.

Svētku koncertuzvedums Dod, Dieviņi Valmieras Kultūras centrā notiks 4. novembrī pl. 19.

Iepriekšējos gados šī cikla ietvaros klausītājus sasniedza programmas Mana dziesma Latvijai, Latviešu kino un teātra zelta dziesmas, Brīvās Latvijas dziesmas, Manas tautas dziesmas, Manai Dzimtenei, Es savai Tēvzemei un Manas Tautas Likteņdziesmas.

PROGRAMMAS Dod, Dieviņi dalībnieki. Publicitātes foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
12. Oktobris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties 13. Saeimas vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri