21. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Eleonora, Ariadne

Studenti uzsāk mācības par mediju pratību

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Baltijas Starptautiskā vasaras skola (BISS) Vidzemes Augstskolā (ViA) norisinās jau 20. reizi, šogad pulcējot 25 jauniešus no Kirgizstānas, Gruzijas, Francijas, Ukrainas, Turcijas, Kazahstānas, Indonēzijas, Latvijas un ASV. Studenti iegūs zināšanas par tēmu «Mediju pratība un demokrātija: Baltijas perspektīva». Intensīvās programmas galvenais mērķis ir jauniešus padarīt par vērīgiem plašsaziņas līdzekļu lietotājiem, lai viņi spēj analītiski un kritiski izvērtēt pieejamo saturu.

Studenti uzsāk mācības par mediju pratību

«Pirms trim gadiem mēs sākām diskusijas par mediju pratību. Tas bija tikai sapnis. Pirms diviem gadiem sākām lūkoties nākotnē, bet tagad jau otro gadu BISS galvenais temats ir mediju pratība. Šogad ViA atver jaunas studiju programmas, kas saistās ar šo tematu. Ja kāds man pirms trim gadiem teiktu, ka mums būs šādas studiju programmas, es tam nespētu noticēt! Tāpēc esiet uzmanīgi ar to, ko jūs vēlaties,» BISS atklāšanas runā teica ViA rektors Gatis Krūmiņš.

Labus vārdus klātesošajiem novēlēja Valmieras domes priekšsēdētājs Jānis Baiks: «Ko nozīmē Valmiera? Tā ir maza pilsēta ar milzīgu dvēseli. Kad ierodaties pirmo reizi, šķiet, ka tā ir maza pilsēta kaut kur meža vidū. Parasti cilvēki atbrauc un saka: «Tā ir pilsēta? Kas tas ir?» (zāle smejas) Bet pēc pāris dienām jūs negribēsiet atgriezties savās mājās. Kāds zinātnieks par Valmieru ir teicis: «Tā ir visindustriālākā pilsēta, kas būvēta mežā un pie upes.» Un viņam ir taisnība, jo mums ir mazākie bezdarba rādītāji. Tas nozīmē, ka esam labi strādātāji, bet mums patīk arī labi atpūsties. Esam atvērta pilsēta ikvienam.»

ATKLĀŠANA. ASV vēstnieces vietnieks Pols Polītiss Valmierā viesojas otro reizi, viņš uzsver, ka ViA ir inovatīva augstskola un mediju pratība ir aktuāls temats ikvienam. Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
20. Jūnijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri