23. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Haralds, Almants

ViA studenta vadītā komanda ideju sacensībās Tieto 24 paliek otrā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Iecere par sociālā tīkla servisa aplikāciju GriinDrop.lv, ko radīja studentu komanda no Latvijas Universitātes (LU), Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un Banku augstskolas, ieguva pirmo vietu ideju konkursā Tieto 24 par labāko risinājumu sabiedrības dzīves uzlabošanai, aiz sevis atstājot komandu, kuras  kapteinis bija Vidzemes augstskolas (ViA) students.

ViA studenta vadītā komanda ideju sacensībās Tieto 24 paliek otrā

Ideju konkursa uzvarētāji iecerējuši, ka aplikācija, ja tā tiktu izstrādāta, ļautu tās lietotājiem pašiem sekot līdzi tam, cik atbildīgi viņi izmanto elektroenerģiju, aktīvi iesaistās atkritumu šķirošanā, vai cik videi draudzīga ir viņu pārvietošanās, kā arī pārbaudīt sava uztura veselīgumu un saņemt ekspertu ieteikumus.

Kā otro sabiedriski nozīmīgāko ideju konkursa Tieto 24 žūrija atzina RTU, Rīgas Biznesa skolas un Rīgas Ekonomikas augstskolas studentu komandas “Gandrīz cēsinieki” ieceri par radio stacijas Runā Rīga izveidošanu. “Runā Rīga mērķis ir saliedēt, vienot, izklaidēt un informēt Rīgas pilsētas iedzīvotājus caur kopīgu, audiālu, reāllaika un visiem pieejamu platformu,” skaidro komandas kapteinis, ViA students Matijs Babris. Radio satura veidošanā varētu piedalīties ikviens galvaspilsētas iedzīvotājs, atstājot savu 30 sekunžu garu ziņojumu, ko pēcāk atskaņo radio viļņos. Projekta autori iecerējuši, ka šādi rīdzinieki uzzinātu aktuālāko informāciju ne tikai par dažādiem sociāliem jautājumiem un problēmām, bet arī interesantiem kultūras pasākumiem un aktivitātēm.

Ne tik labi klājās komandai, kurā kopā ar diviem ViA studentiem bija arī RSU un LU. Šī grupa piedāvāja izstrādāt mājaslapu, kurā lietotāji varētu pievienot savas intereses un hobijus, lai atrastu domubiedrus kopīgai aktivitātei. Ieceres izstrādātāji cer, ka tādējādi šīs lapas lietotāji varētu  kopā veido arī plašākus pasākumus.

Žūrija atzinīgi novērtēja viņu ieceri par organizācijas izveidi, kas palīdzētu mazināt plaisu starp dažāda vecuma cilvēku paaudzēm un socializēt vecos un bieži vien vientuļos ļaudis.

Ideju sacensību Tieto 24 komandas bija pievērsušās Latvijas sabiedrībā aktuālu jautājumu risināšanā. Kā galvenās jomas, kurām nepieciešami uzlabojumi, studenti no dažādām Latvijas augstskolām saskatīja lielo jauniešu bezdarbu, neefektīvo veselības aprūpes sistēmu, kas apgrūtina nokļūšanu pie speciālista; kā arī neērto un sarežģīto veidu, kā galvaspilsētas viesiem uzzināt par sabiedriskā transporta kursēšanas laikiem un maršrutiem.

Žūrijas vērtējumā labākās idejas izstrādātāji ieguva EUR 700 naudas balvu, otrā vieta – EUR 300, trešā – EUR 150.

Par galveno balvu ideju konkursā Tieto 24 sacentās gandrīz simts studenti, kas bija sadalīti 23 komandās.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri