20. Jūnijs, 2018
Vārda dienu svin: Rasa, Rasma, Maira

Streikotāju bailes streikot

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Streikotāju bailes streikot

Mēs, latvieši, esam ieradināti sadzīvot ar visiem pa labam, neiziet uz asumiem, grūtos laikus pārciest. Tāpēc gribam panākt savu, tikai padraudot ar pretestību vai, cik nu vien iespējams, maigi šantažējot. Tāpēc mēs esam gatavi par uzvaru atzīt pretējās puses niecīgāko piekāpšanos un ātri piekrītam piedāvātam kompromisam. Tāpēc arī streika draudi ir devalvējušies, sabiedrībā raisot drīzāk zobgalīgu attieksmi pret tā pieteicējiem.

Latviešu streikotājos nejūt gatavību «iet līdz galam» — piemēram, radīt tiešām nopietnas problēmas sabiedrībai, lai tā sāktu spiest uz valdību: piekāpieties taču beidzot tiem spītniekiem, dodiet tiem, ko viņi grib, — ja ne, tad neaizmirstiet, ka vēlēšanas būs pavisam drīz!
«Streiks» mums šķiet vārds ar cienījamu, pat cēlu nozīmi — tā ir darba cilvēku cīņa par savām tiesībām uz labāku dzīvi. Taču vienlaikus mēs apzināmies, ka šāda protesta forma nebūt nav ideāla, vēl mazāk ideālistiska — atšķirībā, piemēram, no demonstrācijām pret karu. Streiks ir dziļi brutāla un pavisam savtīga rīcība. Tā dalībnieki panāk savu, sagrābjot «ķīlniekos» vai nu sava darba devēja biznesu, vai arī — īpaši tad, kad prasības tiek izvirzītas valstij — visu sabiedrību vai kādu tās daļu.
Visuzskatāmāk, šķiet, to apliecina neretie pasažieru lidmašīnu apkalpju streiki. To rezultāts ir pārpildītas lidostas ar tukšiem avioreisu tablo. Tajās uz krēsliem un grīdām guloši saniknoti, izmisuši vai jau apātiski pasažieri nav tikuši atvaļinājuma, komandējuma vai darījumu brauciena galamērķī — bet tagad nevar arī nokļūt mājās. Tie ir miljardos eiro mērāmi aviokompāniju, lidostu un tūrisma firmu zaudējumi — un nevienam nav nekādu šaubu, cik nopietni ir streikotāju nodomi.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
7. Jūlijs, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

nezinītis...

Nesaprotu kapēc bieži vien komenti tiek dzēsti? Tiek izteikti viedokļi... un baildes streikot ir no tā ka baildes kļūdīties.

Valmierietis

Ja ņem vērā ekonomiskos apsvērumus, jeb to ko streiks nodara valsts ekonomikai, tad streikotāji patiesībā nedrīkstētu sevi saukt par valsts patriotiem un klāstīt savas it kā rūpes par sabiedrību....tur ir tikai cīņa par savu maku.

nezinītis...

Nu ja globāli paskatās uz šo visu, tad visi cīnās par savu maku!

Vārds vietā

Te nu var tikai piekrist Valmierietim. Varbūt nav ļoti populārs, taču katrā ziņā argumentēts viedoklis.

Joho

Neziniitim - tev ir psaraak glodaaals skatiijums, jo protams katram ir savs ,,maks,,...gan cilveekam, gimenei, pilseetai un valstij , tacu ja katrs domaas vien par so briidi un maku savaaa kabataa, tad neksada jaukaa kopaa dziivosana nebuus...

Miesis

Mūžu dzīvo mūžu mācies. Katram var pienākt situācija, kad jābalso ne tikai ar kājām, bet savu naudu nevar palīdzēt vienmēr, bet streiks reizām ir vajadzīgs, lai aizsargātu savas tiesības.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kurš jūsuprāt ir šī gada gaidītākais notikums?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 

Partneri