22. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Rigonda, Adrians, Ārija

Streika galu vēl neredz

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Vairāk nekā 600 ģimenes ārsti Latvijā, tostarp Valmierā un mūspuses novados, streiko. Mediķi lūdz ātrāku un atbalstošu valdības rīcību.

Streika galu vēl neredz

NAUDA ATRODAS bankām, kad tās jāglābj, lidsabiedrībai, pat atkritumu izgāztuves sakopšanai, bet veselības aprūpei tās gadu desmitiem trūkst, sacīja LĢĀA valdes locekle un daudzu rūjieniešu iecienīta ārste Inguna Ločmele. Pirmdien par Latvijas ģimenes ārstu streiku interesējās arī Igaunijas sabiedriskie mediji. Jāņa Līgata foto

«Man vakar cilvēki atnesa ziedus, paši palūdza, lai var parakstīt to petīciju, ka atbalsta mūsu prasības. Es mīlu savus pacientus un jūtu, ka viņi pilnīgi noteikti ciena mūs, bet, par valsts attieksmi runājot, ar kolēģiem spriežam: dažādiem laikiem esam cauri gājuši, daudz kopā pārcietuši, bet cieņpilnu attieksmi no valsts tā arī neesam sagaidījuši. Cik ilgi tagad viss turpināsies, man nav ne jausmas. Es pieļauju, ka savā praksē izturēšu šo nedēļu, ilgāk jau ne, jo esmu ārste. Mans uzdevums ir ik uz soļa palīdzēt,» sacīja ģimenes ārste Inta Auziņa un piebilda, ka valdība un mediji nedrīkst šo streiku un tajā virzītās prasības pārvērst par stāstu, ka «ģimenes ārsti cīnās par naudu un algām; šis jau sen ir daudz smagāks stāsts».
Daktere Auziņa norādīja, ka viņa un daudzi kolēģi pārdzīvo ārstu pretstatīšanu. Pašlaik tiekot teju vai lozēts, kurš vērtīgāks — ģimenes ārsts vai speciālists.
«Man gribētos, lai pēc šī streika ir novērsts tas pilsoņu karš ārstu starpā, jo ne es varu operēt, ne tas traumatologs plaušu karsoni ārstēs. Cilvēkiem, kuri raujas slimnīcā — uzņemšanas, terapijas nodaļā, jau tagad vajadzētu ordeni piešķirt. Mediķi strādā ar milzīgu pārslodzi, un ir jābrīnās, ka tur tās māsas jau no kājām zemē nekrīt,» tieša, vērtējot situāciju veselības aprūpes nozarē, bija Inta Auziņa, uzsverot, ka viņa personiski protestē arī pret neizstrādātas e-medicīnas sistēmas ieviešanu.
Daktere stāstīja, ka diennakts laikā, kopš sācies streiks, viņa palīdzējusi vienam akūti slimam savam pacientam un pagaidām nav sniegusi nevienu maksas pakalpojumu.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
5. Jūlijs, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri