24. Aprīlis, 2018
Vārda dienu svin: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Strādā dārzā, brauc ekskursijās

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Varošākie no VSAC «Vidzeme» filiāles «Rūja» klientiem audzē dārzeņus, puķes, strādā pie tuvējiem zemniekiem un dodas apskatīt Latviju.

Strādā dārzā, brauc ekskursijās

SAKOPTA VIDE ir «Rūjas» darbinieku un varošāko klientu nopelns. Centra teritorija ir plaša un tās infrastruktūra pietiekami pielāgota, lai ērti varētu pārvietoties arī klienti ratiņkrēslā. J. Līgata foto

Sociālās aprūpes centra filiālei ir plaša teritorija, kuru uzpoš darbinieki, bet varošākie klienti vienmēr piepalīdz. Teritorija iekārtota tā, kā pašiem tīk. Cilvēki, kuri smagāk slimi, pārvietojas ratiņkrēslā, sau-lainās dienās vienalga dodas pasēdēt laubītē, relaksācijas stūrītī, kur ziedoši krūmi un puķu dobes, stiprākie dodas pastaigās, spēlē bumbu, bet tie, kuriem tīk dārza darbi, labprāt izravē biešu, burkānu, kartupeļu vagas, tur kārtībā siltumnīcas.
«Šovasar dārzam ir klāt tāds sievišķīgs piesitiens, jo izdomājām, ka var audzēt ne tikai to, ko izmantojam kopgaldam, bet arī puķes, tāpat garšaugus. Tas ir arī izzinoši, lai klienti redz, ko visu var izaudzēt, ne tikai kartupeļus, bietes, bet arī cūku pupas,  puravus. Vēl mums aug zāļu tējas, kuras paši varam savākt: kumelīte, piparmētra un citas,» stāstīja «Rūjas» vadītāja Ligita Kāsena, spriežot, ka klientu vēlme iesaistīties darbos un nodarbībās ir ļoti atkarīga no cilvēka, kas ar viņiem sarunājas, mudina līdzdarboties.
Mirdza Rūkle ir viena no interešu pulciņu vadītājām. Mirdza drēgnā laikā, kad diena jāpavada telpās, uz vietas izdomā kādas interesantas, praktiskas nodarbības, lasa klientiem priekšā un daudz atbalsta tos, kuri laiku pavada tikai ratiņkrēslā vai ir guloši, bet ir arī nolasījusies klientu grupa, kurus interesē lauku dzīve. Viņi baro kaziņu, poniju un labprāt dodas dārza darbos.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
14. Jūlijs, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

Pievienot jaunu komentāru

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai piedalīsieties šī gada "Lielajā talkā"?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri