Starp sāpīgām zaudēm Daugavpilī un Rīgā laimīga vinne Valmierā

- 28.Novembris, 2017

Kārtējās Latvijas čempionāta pirmās divīzijas spēles aizvadījuši Valmieras HK/BSS/VIA hokejisti — vispirms Daugavpilī ar 2:6 tika zaudēts Daugavpils/LDZ CARGO, turpinājumā savās mājās ar 6:5 uzvaru papildlaikā tika pārspēti HS Rīga 2001 hokejisti, bet atkal izbraukumā Rīgā paspēlēts turnīra līderiem Lido (1:5).

Sezonas pirmajā izbraukuma spēlē Daugavpilī valmieriešiem neklājās viegli — krituši tiesnešu nežēlastībā, visas spēles gaitā viņi nopelnīja 28 soda minūtes, kamēr laukuma saimnieki tikai 16. Daudzas no tām tika saņemtas par vicošanos ar pretinieku spēlētājiem. Lai arī ielaidis sešas ripas, atzīstamu sniegumu valmieriešu vārtos demonstrēja Matīss Žukovskis. Debiju Valmieras komandas rindās piedzīvoja aizsargs Krišjānis Reinfelds, bet ar vārtiem komandas labā šajā spēlē atzīmējās Pauls Krūmiņš un Augusts Veidenbaums.

Diametrāli pretēja ar laimīgām beigām izvērtās spēle pret Rīga 2001 19. novembrī Vidzemes Olimpiskajā centrā. Spēles gaitā būdami vadībā ar 5:2 (ar vārtiem mājinieku labā atzīmējās Aivars Anis, Pauls Krūmiņš, Kristaps Roķis 2x, Mikus Ozols), valmierieši trešajā periodā pamanījās ielaist trīs vārtus, tādējādi mača pamatlaikam noslēdzoties uz neizšķirta nots.

Sekojošā papildlaika 2. minūtē viesu komandas spēlētāju apzaga mājinieku aizsargs Lauris Žagariņš un raidīja ripu pretinieku vārtu devītniekā, tā atnesot savai komandai trešo uzvaru sezonā (otro papildlaikā). Valmieras HK/BSS/VIA komandas vārtus šajā spēlē sargāja Toms Lauskis.

Visbeidzot pagājušo svētdien Jāņa Laura vīri Mogo ledus hallē Rīgā stājās pretī šī čempionāta pašreizējiem līderiem — Jēkaba Rēdliha trenētajiem Lido hokejistiem. Līdzīgi kā pēdējā abu komandu tikšanās reizē septembra beigās — Latvijas kausa izcīņā — 0:8, arī šajā mūsu hokejistiem neklājās viegli. Vienīgos vārtus Valmieru pārstāvošie hokejisti guva pie rezultāta 0:5 trešā perioda vidū — precīzs bija Augusts Ričards Veidenbaums. Vārtus šajā spēlē sargāja Lauskis, līdz viņu pēc četriem ielaistajiem vārtiem otrā puslaika sākumā nomainīja Žukovskis.

Pēc septiņām turnīra spēlēm mūsu hokejisti ar septiņiem punktiem turnīra tabulā pašlaik ieņem priekšpēdējo — 8. vietu. Nākamā spēle izbraukumā Jelgavā — 3. decembrī pl. 14:15 pret HK Zemgale/JLSS.

LAURIS ŽAGARIŅŠ. Uzvaras vārtu guvējs spēlē pret HS Rīga 2001. Viestura Lāča foto