21. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Eleonora, Ariadne

Spriedze medicīnā turpinās

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Mediķi apsver, vai no 1. jūnija atteikties strādāt pagarināto normālo darba laiku, ja netiks paaugstināta darba samaksa un noteikta piemaksa.

Lielākajai sabiedrības daļai darba diena ilgst astoņas stundas, taču mediķiem ir jāstrādā 12. Un papildu atalgojumu mediķi saņem tikai tad, ja strādā vēl ilgāk. Vai tas ir adekvāti? Ārstniecības likums nosaka, ka ārstniecības personai var noteikt «pagarinātu normālo darba laiku», kas nepārsniedz 60 stundas nedēļā un 240 stundas mēnesī. Ja ārstniecības personai noteikts «pagarināts normālais darba laiks», darba samaksu par papildu stundām nosaka proporcionāli darba laika pieaugumam.

Mediķi sūdzas par zemu atalgojumu, pārslodzi, bet sistēmā kā viens no galvenajiem iemesliem situācijai tiek minēts jauno mediķu, jaunu profesionāļu trūkums. Trūkst ģimenes ārstu, speciālistu, bet vēl lielākas bažas ir par vidējā personāla nodrošināšanu darbam stacionāros: darbinieki noveco, bet jaunā paaudze nepievienojas, kā arī māsas strādā ar pārslodzi, kuras dēļ cieš gan paši veselības aprūpes darbinieki, gan pacienti.

Jāatgādina, ka Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības padomes sēdē tika nolemts aicināt arodorganizācijas un Latvijas Māsu asociāciju apsvērt iespēju ar 1. jūniju atteikties strādāt pagarināto normālo darba laiku, atzīstot, ka citas protestu formas medicīnā nestrādā un valstī nozare kā prioritāte joprojām ir tikai uz papīra.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
24. Marts, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri