18. Jūnijs, 2018
Vārda dienu svin: Madis, Alberts

Spītības izrakta reforma: lēksim nu!

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Spītības izrakta reforma: lēksim nu!

Premjeram, finanšu ministrei un zaļzemniekiem ir paveicies vismaz vienā — sabiedrība vairs neņem vērā reiz ietekmīgu ekspertu brīdinājumus. Īpaši vēl tad, ja viņiem, piemēram, Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam, mēdz būt garlaicīga cilvēka reputācija un, protams, «pārāk liela» alga.

Valdības sēdē otrdien tika apstiprinātas valsts Nodokļu politikas pamatnostādnes 2018.-2021. gadam, kas paver ceļu Danas Reiznieces-Ozolas (DRO) pieteiktās nodokļu reformas uzsākšanai. Tiesa, tās ceļš var pēkšņi aprauties Saeimā. Pārkārtojumu īstenošanai paredzētos likumprojektus tur iesniegs pirmsjāņos, 19. jūnijā. Ministru kabinets turas pie pārliecības, ka jau dienu vai divas vēlāk likumdevēji ārkārtas sēdē nodos šos dokumentus izskatīšanai budžeta komisijai, bet 12. jūlijā tos pieņems otrajā un galīgajā lasījumā.

DRO piedāvājums, kā jau izteicās LB, Fiskālās disciplīnas padome, iepriekšējais Valsts prezidents un citas prominentas «saucēju balsis» tuksnesī, ir acīmredzami neveiksmīgs. Pat pilnīgi absurds. Tas ir tipisks apliecinājums nekonsekventai, bailīgai politikai — vēlme ar vienu šāvienu nošaut visus zaķus. Diemžēl Kučinska valdībai, kas savu pirmo gadu klaji nomuļļāja koalīcijas intrigās, trakoti vajag tautai uzrādīt konsekventu rīcību un paveiktus darbus. Tāpēc šāds fiskālās politikas čiks tik apmāti tiek dzīts cauri likumdošanas dzirnām.

Ministru uzsvērtā vienprātība tika panākta, premjeram un ZZS delikāti «izgriežot rokas» koalīcijas iekšējam opozicionāram. Vienotība kopā ar Rimšēviču kritizēja DRO piedāvājumu, bet mīļā miera labad piekāpās. «Kukulī» ir dots solījums palielināt finansējumu partijai nozīmīgās jomās — veselības aizsardzībā, izglītībā un iekšlietās.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
12. Maijs, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kurš jūsuprāt ir šī gada gaidītākais notikums?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 

Partneri