22. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Tamāra, Dziedra

Spēkojas jaunie ģeogrāfi

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

No 26. līdz 29. jūnijam Valmierā norisinās 5. Baltijas reģiona ģeogrāfijas olimpiāde.

Spēkojas jaunie ģeogrāfi

Savas zināšanas pārbaudīt ieradušies 44 skolēni un 15 izlašu vadītāji no sešām Baltijas reģiona valstīm — Baltkrievijas, Igaunijas, Krievijas, Lietuvas, Polijas un Latvijas. Olimpiāde Valmierā norisinās trešo reizi. Dalībnieku vidū ir Mārtiņš Mārcis Pružinskis, kurš mācās Valmieras Valsts ģimnāzijas 8. klasē. Jaunietis gūs savu pirmo pieredzi šāda tipa zināšanu pārbaudē.

Olimpiādei veidotie uzdevumi ir kā sagatavošanās posms valstu izlasēm, kuras augustā piedalīsies Pasaules ģeogrāfijas olimpiādē Kvebekā, Kanādā. Tāpat aicināti piedalīties 8. līdz 10. klašu skolēni, kas labus rezultātus parādījuši ģeogrāfijas olimpiādēs vai Jauno ģeogrāfu skolā. Uzdevumi ir maksimāli pietuvināti starptautiskajiem olimpiāžu standartiem, līdzīgi kā Pasaules olimpiādē, arī Baltijas olimpiādē oficiālā valoda ir angļu. Olimpiādi veidoja LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes E. Birznieka Vidzemes Jauno ģeogrāfu skola, veicot gan organizatoriskos darbus, gan sagatavojot kvalitatīvus uzdevumus un lekciju materiālus.

Baltijas ģeogrāfijas olimpiādes vadītājs Gatis Kampernovs uzsver, ka jaunajiem talantiem ir svarīgi iegūt pieredzi, kas noderēs pēc gadiem, startējot Pasaules ģeogrāfijas olimpiādē, savukārt izlases dalībniekiem tas ir labs treniņš pirms starta augustā Kanādā. No Latvijas piedalās 9 skolēni, 4 izlases dalībnieki un 5 jaunie talanti, kuru rindās ir Mārtiņš Mārcis Pružinskis.

AR KARTĒM ROKĀS. Gatis Kampernovs priekšgalā, un viņam seko 44 olimpiādes dalībnieki, kuri pēc atklāšanas dodas savā pirmajā uzdevumā un kartē Krāču kaktu. Ārijas Romanovskas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
27. Jūnijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri