24. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Kazimirs, Izidors

Slimnīca, no kuras baidās. II

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca ir neatliekamās palīdzības stacionārs psihiatrijā. Tajā ik dienas ārstējas vairāk nekā 300 pacientu, un stacionārs ir darba devējs 340 novada un apkārtnes iedzīvotājiem.

Slimnīca, no kuras baidās. II

Pirms nedēļas «Liesma» rakstīja, kā senos slimnīcas korpusus izdevies sakārtot, atjaunot, uzlabot infrastruktūru un vides pieejamību, izmantojot gan valsts finansējumu, gan iesaistoties dažādos Eiropas Savienības atbalstītos projektos.

Stacionārs tiešām izskatās sakārtots, gaišs un ērts. Sarunā par to, kā izdevies tik sekmīgi saimniekot, Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas (Strenču PNS) valdes locekle Maija Ancveriņa vairākkārt uzsvēra, ka ne jau ēkas, jaunie korpusi un nodaļas ir slimnīcas veiksmes stāsta pamatā, bet sāls esot stacionārā strādājošie. Kolektīvs, kuru izdodas veidot tādu, lai pacienti justos ik uz soļa aprūpēti.

«Strenčos mēs esam lielākais darba devējs un būtībā reģionā esam viens no lielākajiem darba devējiem. Pie mums strādā novada cilvēki, brauc no Jērcēniem, Ēveles, Valkas, arī no Valmieras, Cēsīm un vēl attālāk, pat no Alūksnes. Tas ne vienmēr ir ērti darbiniekam, jāizmanto personīgais transports, bet mēs cenšamies nākt pretim, iekārtojam garāku dežūru, lai nav jāatbrauc uz dažām stundām. Nav tā, ka mums nebūtu jāizsludina vakances, bet mēs visu laiku strādājam, lai tās piepildītu,» sacīja Maija Ancveriņa, priecājoties, ka ir kolektīvā kolēģi, kas Strenču slimnīcā strādā jau gadiem, kam tā ir arī vienīgā darba vieta, un ir gandarījums, ka darbu stacionārā izvēlas gados jauni speciālisti, arī vidējais un jaunākais medicīnas personāls, kas darbu nereti apvieno ar iespēju tālākmācīties.

«Mans lielais sapnis ir par to, lai darbinieki nāk uz darbu ar prieku, jo tas šeit tiešām nav viegls. Jaunākais medpersonāls tik tiešām visu maiņu ir kopā ar daudziem ļoti smagi slimiem pacientiem. Es no sirds lepojos ar cilvēkiem, kuri šeit strādā, arī gados jaunie speciālisti, un ļoti ceru, ka no nākamā gada tiešām valstī mainīsies atalgojuma sistēma, ka tā pieaugs būtiski, lai cilvēki, kas strādā medicīnā, sajustu, ka par ieguldīto un nopelnīto var arī labāk dzīvot un kaut ko nopirkt,» pārdomās dalījās Maija.

DIENAS CENTRĀ pacienti var apgūt jaunas radošas iemaņas un kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku. Centra vadītāja Rudīte Dāldere slimnīcā nostrādājusi vairākus gadus. Ārijas Romanovskas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
22. Novembris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

Cik turpinājumu vēl būs?

Saprotu, ka ir cilvēki ar smagām slimībām, bet vai par viņiem ir jāzina visiem Liesmas lasītājiem tik garos rakstos, pat ar turpinājumu. Pelēcīgā novembrī drūmas domas mācas virsū pašas no sevis, tad vai vajag vēl uzbāzties ar tik smagiem rakstiem? Ja Jums vairs nav rakstāmā par cilvēkiem, kas spēj uzmundrināt, darīt un varēt, jdomāšu, vai turpināšusmagu domu pilno Liesmu abonēt. Dzīve jau tāpat nav viegla, tādēļ priecājos, kad ar rakstiem par darbīgiem cilvēkiem, Liesma priecīgus brīžus iedod, bet, kad Jūs mācaties virsū ar arvien drūmākiem, tad man tas ir jau par daudz... Cerot uz priecīgākiem rakstiem,
Pensionāre

Ir alternatīva!

Pensionāriem speciāli tagad Liesmā regulāri Dieva vārds. Otrā lappusē, laikam jau kādam palīdz ar. Tā kā nav iemesla no avīzītes atteikties.
Jauniete

Nespļauj Dievam acīs!

Jauniete vai arī kas Tu būtu, neironizē un nespļauj Dievam acīs. ka netrāpa pašai. Dieva vārdi, ja tajos grib ieklausīties, palīdz drūmas domas projām raidīt, lai uz Strenčiem nav jānokļūst. Daudziem gaišu domu atgūšanai mācītāju raksti ir vajadzīgi un, ja Liesma ir gatava tos turpināt bieži publicēt, tādēļ vien tiešām avīzi ir vērts abonēt.

Trāpīts!

Ko arī vajadzēja pierādīt. Visiem labi.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri