18. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Madis, Alberts

Slavē Valmieras teātra veikumu

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Izrāde «Kāpēc es nogalināju sievu» piedalījās Starptautiskajā teātra festivālā «Tolstoy Weekend» Krievijā.

Slavē Valmieras teātra veikumu

Festivāls notika rakstnieka  Ļeva Tolstoja leģendārā muzeja «Jasnaja Poļana» teritorijā īpaši veidotos spēles laukumos. Festivāla programmu veidoja vairāk nekā 20 notikumu — izrādes, filmas, lekcijas un izstādes.

Viens no zināmākajiem Krievijas teātra kritiķiem un festivāla «Tolstoy Weekend» programmas direktors Pāvels Rudņevs pēc Valmieras teātra monoizrādes noskatīšanās iestudējumu atzinis par vienu no labākajiem festivāla darbiem.

Pāvels Rudņevs teicis, ka iestudējums ir izcila Ļeva Tolstoja stāsta «Kreicera sonāte» interpretācija, kur aktierdarbs ir ļoti labā līmenī.

Kritiķis uzskata, ka izrādes režisors Krišjānis Salmiņš ir atklājis jaunu veidu, kā iestudēt dižā domātāja un rakstnieka Tolstoja darbus, un augstu vērtē izvēlētos izteiksmes līdzekļus.

Īpašu atzinību Pāvels Rudņevs izteicis par aktiera Mārtiņa Liepas spēju pārvarēt valodas barjeras, izveidojot ciešu kontaktu ar publiku. Jāatzīmē, ka aktieris šo izrādi pirmoreiz spēlēja ārpus teātra telpām — brīvdabā uz improvizētas skatuves.

Aktieris Krišjānis Salmiņš izrādi «Kāpēc es nogalināju sievu» pēc Ļ. Tolstoja darba Valmieras teātra LMT Mansarda zālē iestudēja 2016. gada maijā.

PIRMOREIZ brīvdabā un uz improvizētas skatuves Mārtiņš Liepa izstāstīja Pozdniševa stāstu. Kritikai un skatītājiem tas patika. Matīsa Markovska foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
19. Jūnijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri