18. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena

Skolotāja ar lielo burtu

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Jau 7. oktobrī būs Starptautiskā skolotāju diena, kas Latvijā tiek atzīmēta oktobra pirmajā svētdienā. Šī iemesla dēļ «Liesma» goda vietā nolēmusi likt pedagogu, ko ieteikuši paši jaunieši, novērtējot pedagoga darba prasmes. NATĀLIJA PINCERE ir ķīmijas un dabaszinību skolotāja Valmieras 5. vidusskolā un Pārgaujas ģimnāzijā. Skolēni raksturoja viņu kā stingru pedagoģi, kura tomēr prot mācību vielu pasniegt ar humoru un kuras stundas vienmēr ir interesantas.

Skolotāja ar lielo burtu

RUDENS KRĀŠŅUMĀ. Skolotājas Natālijas Pinceres mīļākā pastaigu vieta ir gar ezeriņu, kur viņa labprāt dodas kopā ar ģimeni, bauda sakārtoto vidi un pabaro pīles. Elīnas Kristiņas foto

Kā esat nonākusi skolā?

Drīz jau būs 20 gadi, kopš strādāju skolā. Es neskaitu! Mans mērķis, mācoties augstskolā, nebija kļūt par skolotāju. Kategoriski nē! Mans dzīves mērķis bija bioloģija. Es gribēju kļūt par mikrobioloģi. Es arī Valmierā sanitāri epidemioloģiskajā stacijā, kad tā pastāvēja, strādāju par mikrobioloģijas ārsti. Tad atnāca mūsu krīze. Viss mainījās, vajadzēja mainīt darba vietu. Agrāk līdz ar biologa izglītību varēja saņemt arī pedagoģisko. Neviens nav biologs, ja viņš nezina ķīmiju. Tāpēc mums kārtīgi mācīja arī ķīmiju. Vienu gadu Latvijas Universitātē Ķīmijas fakultātē bijām dienu un nakti. Izglītība ļāva strādāt visur kur. Man vēl ir medicīniskā izglītība, tad durvis veras vaļā, ja tikai ir brīva vakance. Dzīve iegrozījās pa savam, un sanāca strādāt skolā.

Vai pašlaik ir sajūta, ka esat īstajā vietā?

Grūti jau spriest, jo viss ir mainījies. Nav tik daudz vakanču, ka cilvēks var izvēlēties un mainīt profesiju ik pa 5 līdz 7 gadiem, kas īstenībā būtu ļoti labi. Agrāk uzskatīja, ka ir briesmīgi mainīt darba vietas. Es domāju, ka mainot paplašinās redzesloks un paziņu loks, bet tagad apstākļi ir tādi, ka tur, kur tu atrodi vietiņu, tur tu arī strādā.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
5. Oktobris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri