20. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Venta, Salvis, Selva

Skauti un gaidas simtgadē

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Sestdien ar svinīgo karoga ceremoniju un Latvijas Republikas prezidenta Raimonda Vējoņa uzrunu noslēdzās lielā latviešu skautu un gaidu nometne «Simtgades ugunskurs», kura no 6. līdz 12. augustam pulcēja 440 skautu un gaidu no Latvijas, kā arī ārzemju latviešu vienības no ASV, Kanādas un Austrālijas un viesus no Baltkrievijas.

Skauti un gaidas simtgadē

Nometnes laikā skauti un gaidas dažādos vecumos katru dienu izdzīvoja dažādus skautisma attīstības posmus, sākot ar skautisma ienākšanu Latvijā pirms simt gadiem un noslēdzot ar skautisma idejas atgriešanos Latvijā un ieskatu kustības nākotnē.

Dalībnieki nedēļu pavadīja, dzīvojot āra apstākļos — gan paši iekārtojot dzīvesvietas un ugunskurus, gan gatavojot ēst, kā rezultātā tika pilnveidotas praktiskās āra dzīves un izdzīvošanas iemaņas. Tāpat arī katru dienu notika vairākas tematiskas nodarbības, kā laivošana, alpīnisms, loka šaušana, rokdarbi un daudzas citas. Kā viens no centrālajiem notikumiem bija arī «lielais sirojums» jeb divu dienu pārgājiens jaunākajiem skautiem un kombinētais velo un laivu brauciens vecākajiem jauniešiem.

Mazskauts Gundars no Rīgas 1. skautu vienības pēc nedēļu ilgā piedzīvojuma atzina: «Nogurums ir liels, bet nometne bija superīga. Esmu iemācījies daudzas noderīgas lietas, ko gribu iemācīt arī saviem draugiem. Visvairāk man patika nakts spēle un braukt ar SUPiem. Paliktu vēl dažas dienas, ja varētu, jo šeit ir daudz jaunu, foršu draugu.»

Viens no nometnes galvenajiem mērķiem bija stiprināt sadarbību tieši starp Latvijas skautu un gaidu organizācijām un šo kustību ārzemēs. Nometne «Simtgades ugunskurs» pulcē kopā latviešu skautisma liesmiņas, izkaisītas pa visu pasauli. Piemēram, lielajā nodarbībā no pieejamajiem dabas materiāliem tika veidotas vairākas tiltu konstrukcijas, kas simboliski savieno kontinentus caur skautisma garu.

Nometnes noslēdzošajā vakarā pirms svētku koncerta tika arī ieskicēti nākamie desmit gadi Latvijas skautismam nometnes forumā, kurā īpaši tika uzsvērta sabiedrības izpratnes veicināšana par brīvprātīgo darbu. Latvijas gaidu priekšniece Agnija Jansone atzīst, ka jaunu un entuziastisku pieaugušo vadītāju piesaiste ir viens no galvenajiem aspektiem biedru skaita un atpazīstamības pieaugumā, kas uzstādīti kā vadošie izaugsmes kritēriji organizācijai kopumā. Vēlāk tika iededzināts arī pats simtgades ugunskurs no pagalītēm, ko dalībnieki paši varēja nopelnīt visas nometnes laikā par dalību aktivitātēs. Šobrīd visi nometnes dalībnieki jau ir devušies mājās, lai gatavotos jaunajai nodarbību sezonai, kas kā katru gadu sāksies rudenī ar jaunu biedru uzņemšanu visās Latvijas vienībās.

Nometnē piedalījās skauti un gaidas no Rīgas, Ogres, Valmieras, Kuldīgas, Kocēniem, citām Latvijas pilsētām un novadiem, kā arī no ASV, Kanādas, Austrālijas un Baltkrievijas. To organizēja Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija sadarbībā ar biedrību «Latvijas Kristīgie skauti» un Latviešu skautu kustību, kas darbojas latviešu diasporās.

INTERESANTAS DIENAS. Foto no nometnes «Simtgades ugunskurs».

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
15. Augusts, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri