19. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Vēsma, Fanija

Skats uz dzīvi no pavisam citas pozīcijas

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

No 27. līdz 29. martam Burtnieku novadā finišēja Latvijas simtgadei veltītais projekts Burtnieku pils tīstokļus meklējot. Kopš 2017. gada aprīļa gada laikā tās bija septiņas dažādas meistardarbnīcas, kuru gandrīz visi pasniedzēji un dalībnieki, lielākoties gan dalībnieces, martā vienojās kopīgā noslēguma festivālā ar nosaukumu Jauna deja jaunā vietā.

Skats uz dzīvi no pavisam citas pozīcijas

Pirmajā dienā Burtnieku jauniešu centrā bija vietējā pirmizrāde Nameja gredzenam, kā arī sarunas par filmas uzņemšanas aizkulisēm un filmā paustajām garīgajām vērtībām, otrajā festivāla dalībnieki pārcēlās uz Valmiermuižas stalli, kur staļļmeistare Rufina Juraša stāstīja un rādīja visu, kas saistīts ar zirgiem un vēl citiem staļļa iemītniekiem, bet trešajā visi  atgriezās Burtniekos, kur jauniešu centrā notika Jauna deja jaunā vietā galvenais pasākums ar četriem deju improvizāciju iestudējumiem un finālā Kristas Briģes veidotās dokumentālās filmas Burtnieku pils tīstokļus meklējot noskatīšanās.

Burtnieks bija klāt festivāla otrās un trešās dienas pasākumos. Ļoti interesanti bija visi četri deju priekšnesumi, katrs ar savdabīgu nosaukumu: Rozā tīģeris vāveres ritenī, Burt(ir)nieks, Bu-Pi-Tī-Mirklis un Gabals gabals piece piece. Pēc to noskatīšanās savos viedokļos dalījās četri klātesošie. Pavisam nejauši te sanāca arī aktuāla pievienotā vērtība — par integrēšanos latviešu sabiedrībā.

Līga Krūmiņa, sociālā darbiniece no Rencēnu pagasta, arī aktīva dalībniece:

«Šīs mums ir trīs noslēguma dienas, bet projektiņš bija visa gada garumā. Manuprāt, galvenais te ir pašizglītošanās, pašizaugsme, iedrošināšanās, uzdrīkstēšanās, iespēja paskatīties uz dzīvi no netradicionāla skatu punkta. Tieši tas, ko mums tagad mācīja: netradicionālās dejas, arī dažādas izrādes, uz kurām normāli es laikam  neaizietu... Jā, tas ir milzīgs ieguvums, mana redzesloka paplašinājums. Tas ir ļoti svarīgi man kā sociālajai darbiniecei, kam jāstrādā ar klientiem, kuriem ir dažādas vajadzības. Tad ir tā, ka tu paplašini savu redzesloku un redzi daudz vairāk, plašāk, ieraugi iespējas, ko var piedāvāt un ko var izmantot, kā var paskatīties uz visām lietām citādi.»

DZĪVO LĪDZI. Skatītāju ložas uz nelielo runas un plastikas izrādi Burt(ir)nieks pilnas! Baskājis priekšplānā — Valts Miķelsons.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
10. Aprīlis, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri