19. Septembris, 2019
Vārda dienu svin: Verners, Muntis

Skaņas virzīta kopā sanākšana – VIRZSKAŅA – Dikļos

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Pirmo reizi šajā latviešiem tik nozīmīgajā vietā – Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos, kur pirms 155 gadiem aizsākās nerimstoša mīlestība latviešu dziedāšanai un kopā sanākšanai, kas vēlāk pārauga Dziesmu svētkos, pagājušajā sestdienā notika pasākums, kas vienkopus pulcēja varenu laikmetīgo mūziķu kompāniju no Latvijas, Igaunijas un Lielbritānijas.

UZ DEJU GRĪDAS pulcējās visas paaudzes. Reiņa Dorša foto
UZ DEJU GRĪDAS pulcējās visas paaudzes. Reiņa Dorša foto

«Pasākuma ideja radās, iedvesmojoties no vietas, jo Neikenkalna dabas koncertzālē pasākumi notiek jau ilgu laiku. Šī vieta ir ar savu maģiju, un līdz ar to man pirms gada radās ideja, ka šajā vietā vajag uztaisīt kādu laikmetīgu pasākumu ar mūsdienīgu mūziku,» stāsta pasākuma organizators un idejas autors Guntars Kāpostiņš.

Viņš atzīst, ka domubiedrus savai idejai atrast nav bijis grūti, cilvēkiem patikusi gan vietas izvēle, gan pasākuma formāts. Trīs cilvēku komanda ar Kocēnu domes atbalstu izveidoja ģimenēm ar bērniem un viņu četrkājainajiem mīluļiem draudzīgu pasākumu. Tas bija organizatoru galvenais uzsvars – ģimenēm draudzīgs pasākums: bērniem līdz 18 gadiem ieeja bija bez maksas, gan bērniem, gan četrkājainajiem draugiem bija plašumi, kur izskrieties, kā arī jaunākā paaudze bija aktīvi dejotāji pie skatuves. «Varbūt tādā veidā mēs audzinām un izglītojam bērnus arī mūzikā, ka nav tikai joku grupas, ko viņi parasti klausās, bet ir labas arī nopietnākas grupas,» tā Guntars Kāpostiņš.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
10. Jūlijs, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri