18. Jūnijs, 2018
Vārda dienu svin: Madis, Alberts

Skan opera Siguldā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Pēc divām nedēļām Siguldas pilsdrupu estrādi pieskandinās  jubilejas — divdesmit piektie opermūzikas svētki, kuros uz skatuves kāps Latvijas un pasaules skanīgāko balsu īpašnieki, sagādājot neaizmirstamu muzikālo baudījumu pašiem
izsmalcinātākajiem mūzikas gardēžiem.

Skan opera Siguldā

DAINIS KALNS: Tādas dziedātājas kā Olga Peretjatko dzimst reizi divdesmit gados, viņa savā sievišķībā neatpaliek no izdaudzinātās norvēģietes Siseles Kirkebū. Gunta Vīksnas foto

Šajās dienās Liesmas redakcijā bija iegriezies svētku rīkotājs DAINIS KALNS, lai pastāstītu par šīgada koncertiem un to dalībniekiem:
«Svētku sākums 28. jūlijā būs tik iespaidīgs, ka jebkura pasaules koncertzāle varētu lepoties ar tādu izpildītāju sastāvu. Latvijā ir daudz talantu, kurus mēs nezinām — ir parādījies dievišķs pianists Daumants Liepiņš, ļoti interesanta personība, kura sniegumā mežonīga tehnika apvienota ar dziļu dvēseliskumu, tāpat valmierietis Kristaps Ivanovs, kas izturējis konkursu Londonas karaliskajā akadēmijā, kur no 400 uzņēma četrus, un Berlīnē — tagad Kristaps ir ļoti daudzsološs tenors, viņš svētkos dziedās jau otro gadu. Vēl ir forša meitene Laura Lolita Perešivana, kas divus gadus mācās Londonā un jau koncertē Eiropā. Tad vēl ir žiperīgs klarnetists ar ļoti muzikālu uzvārdu — Artūrs Perts, ne tikai virtuozs izpildītājs, bet ļoti izskatīgs jauneklis, kas šobrīd Ņujorkā papildinās konkursos un meistarklasēs. Ieskaņas koncerts Siguldas Jaunās pils dārzā man sagādā gandrīz vislielāko gandarījumu, jo es tam dabūju visus, kurus vēlējos.
Svētku galvenais notikums būs Verdi pēdējās operas Falstafs uzvedums. Tā ir komiska opera ar happy end pēc Šekspīra libreta Jautrās vindzorietes, kā jaunas dāmītes pasmejas par vecpuišiem, kuri grib tikt pie jaunām, turīgām meitenēm. Mūzika ļoti melodiska ar labu, mūsdienīgu ritmu — nemaz nav jāiet uz rokkoncertiem. Ideju pasvieda Maija Kovaļevska, kura pirmā pirms 11 gadiem iekaroja Metropolitēna operu un kura Falstafā jau bija dziedājusi daudzās vietās ar labiem partneriem. Operu dziedās desmit solisti — deviņi mūsējie un francūzis Pjērs Īvs Privo titullomā, ļoti labs, pasaulē pieprasīts baritons. Gribēju, lai Falstafu dzied Krišjānis Norvelis, bet viņš pārāk noslogots darbā, lai vēl paralēli iestudētu tik lielu lomu.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
13. Jūlijs, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kurš jūsuprāt ir šī gada gaidītākais notikums?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 

Partneri