23. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Mirdza, Žanete, Žanna

Skaisti piedzimt pasaulei

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Martā Latvijas dūlas aicināja visus interesentus apmeklēt nu jau tradicionālās Dūlu nedēļas pasākumus visā Latvijā.

Skaisti piedzimt pasaulei

Vārds doula cēlies Senajā Grieķijā, un tas nozīmē pieredzējušu sievieti, kura palīdz citai sievietei. Senajā Grieķijā tā bija kalpotāja, kas rūpējas par sievieti un bērnu dzemdībās un arī pēc dzemdībām. Sākotnēji terminu doula vairāk lietoja pēcdzemdību kontekstā par pieredzējušām mātēm, kas palīdzēja jaunajām māmiņām jautājumos par zīdīšanu un jaundzimušo aprūpē. Mūsdienās šim terminam ir plašāka nozīme, ar to apzīmē sievietes, kuras sniedz informāciju, kā arī emocionālo un fizisko atbalstu topošajai māmiņai grūtniecības laikā, dzemdībās un pēcdzemdību periodā.

Nesniedz medicīnisku atbalstu

Dūla nav vecmāte un neveic nekādas medicīniskas manipulācijas, bet viņa ir vienmēr pieejama atbalsta persona, kas sniedz informatīvu, fizisku un psiholoģisku atbalstu sievietei un viņas ģimenei grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību periodā. Viņa topošajai māmiņai palīdz atbrīvoties no bailēm, iedrošina dzemdēt dabiski un barot savu bērniņu ar krūti. Latvijas dūlas un dūlas apmācībā ir apvienojušās Latvijas Dūlu apvienībā. Šobrīd tajā ir gandrīz 80 biedru.

Martā Latvijā notika dažādi apvienības rīkoti pasākumi, kuru vadmotīvs šopavasar — Dūlas atbalsts visai ģimenei! Topošie un jaunie vecāki nāca kopā ne tikai Rīgā, bet arī reģionos, tostarp Valmierā, Cēsīs.

«Kā dūla var palīdzēt māmiņai un pārējai ģimenei gaidībās, dzemdībās un pēcdzemdību periodā, bija sarunu tēma, tiekoties ar ģimenēm Pūriņu skolā,» stāstīja dūla apmācībā Lita Dudele, kura ir topošā dūla, kas strādā Valmierā, tuvējos novados, kā arī var būt par dūlu ģimenēm no Siguldas, Cēsīm, Smiltenes. Lita ir divu bērnu māmiņa. Pirms tam pati mācījusies un daudzās nodarbībās stāstījusi, cik ērti ir bērnu siet un nest slingā, sadarbojusies ar biedrību «Ģimenes šūpulis», atbalstot grūtnieces un jaunās māmiņas, kuras kopā ar bērniem vismaz pusgadu mitinās biedrības izveidotajā un ziedotāju atbalstītajā patvēruma mājā.

DŪLA IR ATBALSTS gaidību laikā, dzemdībās un pēcdzemdību periodā. Šis atbalsts ir pieprasīts pasaulē un kļūst arvien populārāks Latvijā. Foto ilustratīva nozīme

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
5. Aprīlis, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri