20. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Made, Irbe

Šis un tas par riepām

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Ceru, ka Tu, Rūcamlapas lasītāj, jau esi pārāvis kājas savam spēkratam. Protams, tikai tajā gadījumā, ja katru sezonu — vasaru un ziemu — brauc ar tieši tai domātām riepām. Arī tie, kuri dod priekšroku vissezonas gumijas ripuļiem, lai brauc laimīgi. Konkrēto izvēli katrā atsevišķā gadījumā mums diktē vairāki apstākļi, un viens no tiem nenoliedzami ir arī riepas cenas. Protams, jāņem vērā arī auto lietošanas apstākļi. Nedaudz par šīm lietām šodien riepu eksperts no AK-12 Helmuts Štrauhs.

Šis un tas par riepām

Cik dzirdēts, riepu ražošanas jomā arvien kvalitatīvāk sākuši strādāt ķīnieši. Pat tāds auto lietu guru kā Atis Jansons atzīst, ka bez problēmām jau vairākus gadus savam auto lieto Ķīnā ražotas riepas. Protams, pagaidām ir runa tikai par dažiem konkrētiem zīmoliem, un tomēr...

Zīmoli ķīniešiem ir dažādi, tāpat kā dažādi ir Eiropas un Amerikas ražotāju zīmoli. Ikdienas braukšanai, kad pārvietojamies mierīgi, nesteidzoties tādā pusatpūtas režīmā, riepām atšķirība varētu būt tikai troksnī. Un arī ne vienmēr. Starpība starp ķīniešu riepām un pazīstamu zīmolu ražojumiem parādās tad, kad tev ir jābrauc dinamiskāk. Tad starpība ir jūtama! Ja ņemam, piemēram, Michelin zīmola riepu džipam, kas maksā ap 130 eiro, un kādu no labiem ķīniešiem, kas maksā ap 70 eiro, tad tajā brīdī, kad tev ir jāsteidzas, tu sajūti to starpību.

Nu, cena tomēr dalīta ar divi.

Jā, ķīniešu riepa maksā gandrīz divreiz lētāk, bet tad tu redzi, kur ir tā starpība! Jautājums, cik tas tev ir būtiski. Jo pirms desmit gadiem tu varbūt brauci ar automašīnu, kas pat ar labām riepām kopumā uzrādīja vājākus rezultātus nekā šodien kāda jauna mašīna ar ķīniešu riepām. Esmu pārliecināts, ka tās Ķīnā ražotās riepas, ar ko mēs šodien braucam, kvalitātes ziņā neatpaliek no tiem Premium klases brendiem, ar ko braucām pirms padsmit gadiem — vai tas būtu Good Year, Michelin vai Bridgestone. Manuprāt, pirms piecpadsmit gadiem tas bija tas pats līmenis! Taču, ja skata prasības atbilstoši šī brīža līmenim, tad starpība ir. Ja tu nopērc jaunu mašīnu un gribi no tās saņemt to, ko šis auto spēj dot, tad tev riepas jāpērk atbilstoši mašīnai!

SKARBIEM VĀĢIEM — SKARBAS RIEPAS!

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
26. Aprīlis, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri