19. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Drosma, Drosmis, Elīna

Simjūda tirgū – arī «Livonijas garša»

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Sestdien, 12. oktobrī, Simjūda tirgū pie Hanzas sienas varēs satikt arī gardēžu ceļa «Livonijas garša» viesmīlības pieturvietu saimniekus. Šie tirgotāji būs īpaši kuplā skaitā, jo šoreiz tiks noslēgts divus gadus ilgušais svētku, festivālu un kulināro meistarklašu cikls, kas Vidzemē un Dienvidigaunijā daudzināja Latvijas un Igaunijas tūrisma zīmolu ar senatnīgo nosaukumu «Livonijas garša».

Simjūda tirgū – arī «Livonijas garša»

Atdzīvinot kādreizējo viduslaiku tirgus godību, īpaši izveidotā zonā būs sastopami gardēžu tūrisma ceļa «Livonijas garša» tirgotāji no Vidzemes, Kurzemes un pat kaimiņiem – Igaunijas.

Viduslaikos tirgū preču piedāvājums bija bagātīgs. Tur varēja iegādāties ne tikai ierastas dabas veltes, bet arī iepazīt jaunus produktus un garšvielas, uzzināt kādu jaunu recepti izmēģināšanai mājās. Šoreiz arī tā būs. Par to būs parūpējušies projektā «Livonijas garša» iesaistījušies viesmīlības pieturvietu saimnieki un šīs tirgus daļas organizētāji – Valmiermuižas kultūras biedrība.

Tirgotāju galdi būs pilni arī ar viduslaiku Livonijā nopērkamiem labumiem: kūpinājumiem un žāvējumiem, maizi, govs un kazas piena sieriem, dažādu putnu olām, medu, kaņepēm, dārzu un mežu veltēm. Būs dažādas ogas, ķiploki un to produkti, sukādes, ievārījumi, sulas un brūvējumi – vīni, sidrs un kreptīgi uzlējumi. Bagātīgo piedāvājumu papildinās arī jaunmodīgas ēdamlietas, kuras viduslaiku valmierietim liktu brīnīties – dārzeņu čipsi, tomāti, bioloģiskās želejas konfektes un citi mūsdienīgu garšu meistarstiķi.

Simjūda tirgū Livonijas garšas cels galdā šādas viesmīlības pieturvietas: zemnieku saimniecības «Adzelvieši», «Birznieki», «Buliņi», «Indrāni», «Jaunkalēji», «Mežvijas», «Skujas» un «Stūri», uzņēmumi «Burkānciems», «Dabas auglis», «Latvijas Ķiploks», «Linarium Cannabinum», «Olalā!» un «Tāldimdi», ražotne «Lielkalni», Rožkalnu mājas maize no Straupes, Rūjienas amatnieku biedrība «Rūzele», vīna darītavas «Matilde» un «Līgatnes vīna darītava», sidra darītava «Abuls», stipro dzērienu darītava «Veselības laboratorija» un daudzi citi.

«LIVONIJAS GARŠA». Projekta pieturvietu tirgotāji nesen notikušajos Kokmuižas svētkos. Publicitātes foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
9. Oktobris, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri