18. Jūnijs, 2018
Vārda dienu svin: Madis, Alberts

Sievietes spēj diezgan daudz

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Šis nebūs stāsts par dzimumu līdztiesību vai vēlmi pierādīt, ka sieviete var tieši to pašu, ko vīrietis. Nu, varbūt gandrīz to pašu, vai tieši pretēji — vēl vairāk! Runājam par veiksmīgiem cilvēkiem, kuri dzīvē dara to, kas pašiem vislabāk tīk.

Sievietes spēj diezgan daudz

Sabiedrība ir mainījusies. Tas notiek ne tikai vakar vai šodien, bet vērtējot arī daudz plašākā laika nogrieznī. Vai mūsdienu sabiedrībā spējam iedomāties, ka sievietes nebūtu ārstes? Kādreiz, un nemaz ne tik attālā pagātnē, to būtu bijis grūti pieņemt. Cik sieviešu padomju gados vadīja automašīnu? Teiksiet, varbūt nevadīja tāpēc, ka nebija ko vadīt, jā, arī tam var piekrist, taču pirms pārdesmit gadiem, kad žigulīšus jau nomainīja Eiropas valstu auto markas, sievietes arvien biežāk kārtoja tiesības, sakot, ka tā iegūst neatkarību. Sak, nevienam nav jālūdz, lai aizved, jo varu braukt pati. Kādreiz frizieri un bārdu meistari bija sirmi kungi gados, varbūt tāds priekšstats no veciem žurnāliem un filmām, bet padomju gados tieši pretēji — frizētavās pārsvarā rosījās tikai daiļā dzimuma meistares: skuva bārdas, lika ilgviļņus, krāsoja un balināja... Taču pašlaik vismaz galvaspilsētā visgarākās rindas salonos esot pie vīriešiem meistariem, kuri prasmīgi modelē ne tikai galvas rotu, bet arī ir izveicīgi manikīri, pedikīri.

Maināmies, taču ir priekšstati, kas paliek. Sieviete — apsardzē, policijā, armijā, vadot smago transportu, autobusu, strādājot būvniecībā, autoservisā, — tas joprojām lielai daļai līdzcilvēku liek pabrīnīties, pasmaidīt un pavisam loģiski arī taujāt — kāpēc?

«Liesma» vakar paviesojās Zemessardzes 22. kājnieku bataljonā, militārajā bāzē Kaugurmuižā, un uzzināja, ka brīvprātīgi Zemessardzē darbojas tiešām daudzas sievietes, trešdaļa no bataljona esot daiļā dzimuma pārstāves. Daudzas Zemessardzei pievienojušās, būdamas jaunsardzes, bet tas nozīmē, ka interese par bruņotajiem spēkiem, militāro sfēru bijusi kopš pusaudžu gadiem. Lieki teikt, ka šīs sievietes kalpo Latvijai, un, sakot, ka dara to, kas interesē, kas pašām tīk, ir arī savas valsts patriotes.

Ar «Liesmu» garākā sarunā par savu izvēli ielaidās Ieva, Agnese un Rita, kuru darba vietas adrese ir Cēsu ielā.

ARMIJAS ZĀBAKOS UN FORMĀ viņas jūtas gana sievišķīgi. Rita (no kreisās), Agnese un Ieva atzīst, ka atrodas dzimtenes sardzē un dzīvē ir ļoti paveicies, jo dara darbu, pilda pienākumus, kas tiešām ir pie sirds. Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
8. Marts, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

Zs

Par cilvēka uzticamību ir teiciens: Ar viņu var iet izlūkgājienā. Ar Ievu ir gadījies iet izlūkgājienā. Malacis. Vienam otram vecim būtu ko pamācīties. Lai viņai veicas!

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kurš jūsuprāt ir šī gada gaidītākais notikums?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 

Partneri