24. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

SIA VALPRO: jauni produkti un tirgi

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Viens no četriem lielākajiem Valmieras ražotājiem – eksportētājiem ir SIA VALPRO. Kā sokas metālapstrādātājiem, Liesmai stāsta uzņēmuma valdes priekšsēdētājs AIVARS FLEMINGS.

SIA VALPRO: jauni produkti un tirgi

Zinu, ka VALPRO kārtējais gads beidzas oktobrī, tāpēc jaunajā jau vairāk nekā puse aizvadīta. Tomēr — kādi pērnā gada rezultāti, sanāca plusi vai mīnusi?

2017. gads mums bija diezgan lielu izaicinājumu gads. Diemžēl pasaulē notika dažādas lietas, kas mūsu biznesu varbūt neietekmēja tik labi, kā mēs gribējām. Viena no tām — antidempinga procedūra pret metāla ievešanu no trešās pasaules valstīm, kā rezultātā būtiski cēlās mūsu pamatizejvielas — metāla — cena. Jo mūsu produkcijas pašizmaksā vairāk nekā puse ir metāla izmaksas. Mūsu galvenais metāla piegādātājs joprojām ir Latvijas distribūcijas kompānija Severstaļlat, kas reizēm piegādā metālu arī no citām valstīm, ne tikai no Krievijas. Paralēli mēs strādājam arī ar poļu, vācu un somu kompānijām. Līdz ar to pērn februārī un martā bija jāpaceļ cenas mūsu produktiem pasaulē. Protams, klienti tajā brīdī izvērtēja, vai mēs esam īstais viņu sadarbības partneris... Uz kādu laiku tirgi nedaudz sāka stagnēt. Otra lieta — pērnais gads mums bija ražīgs attiecībā uz jauniem produktiem un jauniem tirgiem. Varbūt mēs bijām pārāk optimistiski, ka viss notiks straujāk, taču rezultāti ir atnākuši 2018. gadā!

Kas tie par jauniem produktiem?

Jau trešo gadu strādājam pie tā, lai ražotu produktus no nerūsējošā tērauda un šobrīd arī no alumīnija. Tie ir korpusi dažādām vajadzībām. Pašlaik jau 10% no mūsu gada apgrozījuma dod ar mūsu tradicionālajiem ražojumiem — ugunsdzēsības aparātu korpusiem un kannām — nesaistīti produkti, un mēs noteikti šo produktu daļu VALPRO mēģināsim audzēt arī nākamajos gados. Tāpēc var teikt, ka daudzi pērnā gada projekti realizējas tieši patlaban. Pērn mūsu uzņēmuma apgrozījums bija 14 miljoni eiro, strādājām ar peļņu, šogad plānojam apgrozījumu jau 17 miljonus eiro. Tas ir būtisks pieaugums ražošanā. Protams, audzis arī darbinieku skaits — pašlaik uzņēmumā strādā 365 cilvēki.

BŪS JAUNAS TELPAS KLIENTIEM UN CIEMIŅIEM. Patlaban tiek rekonstruēta VALPRO caurlaides ēka (attēlā kreisajā pusē) Linarda Laicena ielā 2. Kad darbi būs pabeigti, uzņēmums iegūs papildu telpas, kurās varēs atbilstoši mūsdienu prasībām nodrošināt klientu un viesu pieņemšanu: te būs gan liels, glīts vestibils, gan speciāla zālīte, kurā veikt instruktāžu uz rūpnīcu atnākušajiem viesiem, arī jaunajiem darbiniekiem par darba drošību un visiem pārējiem jautājumiem. Gunta Vīksnas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
29. Maijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri