26. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Eiženija, Ženija

SIA Metāla Alianse: pirmie 15 gadi

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

10. martā piecpadsmit gadu pastāvēšanu atzīmēja viens no Valmierā atpazīstamākajiem uzņēmumiem — SIA Metāla Alianse. Par firmas pirmsākumiem, attīstību, šodienu un arī nākotnes plāniem garākā sarunā Liesmai stāsta uzņēmuma līdzīpašnieks GATIS BUILIS.

SIA Metāla Alianse: pirmie 15 gadi

Pārskriesim ātri pāri aizvadītajiem gadiem!

Pašreizējais uzņēmuma nosaukums tika piereģistrēts 2013. gada 10. martā, pirms tam nodarbojāmies ar jumtiem, arī metāla jumtu pārdošanu. Toreiz ar kompanjonu abi iesākām tieši šajā pašā vietā Voldemāra Baloža ielā 13a — izremontējām telpas, sakārtojām laukumu. Starp citu, mūsu uzņēmuma pirmais darbinieks Salvis Balodis joprojām pie mums strādā! Sākumā SIA bijām kādi pieci, galvenais virziens bija metāla tirdzniecība un metāla pirmapstrāde, piemēram, sagarināšana. Paralēli tam, sadarbojoties ar Somijas kompāniju Weckman, tirgojām jumta segumus. Tā kā tos vajadzēja arī uzlikt, mūsu uzņēmumā lēnām radās arī celtniecības sadaļa, kas tagad jau Metāla Aliansē izaugusi līdz galvenajai nozarei. Uzņēmumā pašlaik ir divas galvenās nozares: metāla tirdzniecība, ko veidojam kā metali.lv, aktīvi pārdodam metālu internetā, savukārt Metāla Alianse startē kā ģenerāluzņēmējs gan privātos juridiskos iepirkumos, gan valsts un pašvaldību iepirkumos. Pagājušajā gadā Metāla Alianses apgrozījums bija 2,7 miljoni eiro, attiecīgi 1 miljons metālu jomā un 1,7 miljoni — celtniecībā.

Solīds veikums! Līdz cik cilvēkiem izaudzis uzņēmuma kolektīvs?

Kopā ar visiem iesaistītajiem uzņēmumiem, jo pie Metāla Alianses izveidojies arī Skārda serviss, kas specializējies tikai uz jumtiem un skārda darbiem, esam apmēram 70. Protams, cilvēki ir sadalīti pa nozarēm, taču daudz kur strādājam kopīgi, apkalpojot projektus.

Kāda situācija tagad ir metālu tirdzniecības jomā — lietas attīstās vai stāv uz vietas?

Jau labu laiku Latvijas tirgū mainās kādi lielie spēlētāji — vairumtirgotāji. Tendences ir mainījušās, arvien stingrākām kļūstot prasībām metālapstrādei celtniecības objektos. Tas gan saistībā ar Zolitūdes notikumiem, gan ar to, ka izveidojušies daudzi specializētie uzņēmumi, kas metālapstrādē strādā eksportam. Šiem uzņēmumiem ir augstas kvalitātes prasības, iegūti atbilstoši sertifikāti, līdz ar to pacēlušās prasības arī vietējā tirgū. Daudzi mūsu klienti — celtnieki vairs nevar vienkārši nopirkt tikai metālu un ielikt to objektā, viņiem jāmeklē sertificēts metālapstrādes uzņēmums, kas sniedz šo pakalpojumu. Līdz ar to mums nedaudz mazinājusies tīrā metāla pārdošana.

Vai Metāla Alianse ar nopietnu metāla apstrādi nenodarbojas?

Zināmas iestrādes šajā jomā mums ir, taču tā jau ir tēma citai sarunai. Pašlaik mēs vairāk uzsvaru liekam uz metāla tirdzniecības paplašināšanu internetā. Process norit veiksmīgi — ir jauni klienti, ir jauni pasūtītāji.

ŠEIT VISS SĀKĀS. Gatis Builis Metāla Alianses pagalmā, kur klientus joprojām gaida dažādi metāla sortimenti.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
27. Marts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri