Sezonas finišs Smiltenē un Helsinkos

- 6.Oktobris, 2017

Ar spraigām Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) kausa izcīņas sacensībām 23. septembrī Smiltenes novada Silvas BMX trasē noslēdzās pašmāju BMX sezona. Silvas trasē brauca 35 BMX kluba Tālava/VBSS sportisti, trīs trenera Olafa Lakuča audzēkņi — Edvards Glāzers, Līva Lizete Glāzere un Sofija Keita Krūmiņa — kāpa uz goda pjedestāla, bet BMX klubu ieskaitē  Tālava/VBSS izcīnīja augsto ceturto vietu.

No sacensībām uz sacensībām savā braukšanas meistarībā progresē šīs sezonas debitante Sofija Keita Krūmiņa. Tālaviete uzrādīja labāko rezultātu pirmajā priekšbraucienā, bet dienas izšķirošajā fināla braucienā par godalgām sparīgā debitante piekāpās tikai Rīgas Favorīta braucējai un finišēja otrā. Sofija Keita var būt lepna par LRF kausa izcīņas vicečempiones titulu un kausu!

Meitenēm G11/13 konkurencē pārējām dalībniecēm nekādas cerības nevienā no trim piegājieniem neatstāja labākā Latvijas BMX braucēja šajā grupā Līva Lizete Glāzere, kas otro gadu pēc kārtas kļuva par LRF kausa izcīņas čempioni! Jāpiemin, ka Līvai Lizetei šosezon arī valsts čempiones tituls savā vecuma grupā.

Nostiprinot savas šīs BMX sezonas līderpozīcijas un pievienojot vēl vienu titulu savai kolekcijai, spraigā cīņā konkurentus uzvarēja Tālava/VBSS braucējs Edvards Glāzers. Zīmīgi, ka tieši Silvas trasē Edvards triumfēja arī jūlijā Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādes sacensībās, kļūstot par olimpiādes čempionu BMX ieskaitē.

30. septembrī Somijas galvaspilsētā Helsinkos notika Baltijas jūras BMX kausa izcīņas noslēdzošais trešais posms, tajā ar labiem panākumiem startēja vadošie kluba braucēji. Elites un junioru apvienotajā grupā par posma uzvarētāju kļuva Tālava/VBSS kluba sportists Mikus Strazdiņš, kurš uzvarēja visos dienas braucienos. Mikum trešā vieta Baltijas kausa izcīņas kopvērtējumā. Vecākajā jauniešu grupā (B15-16) Helsinku posmā savu favorīta statusu apliecināja tālavietis Edvards Glāzers, kurš finālbraucienā apsteidza savu kluba biedru Rinaldu Jāni Kārkliņu.

Divi dubultpanākumi Helsinkos tālavietēm. Gan posmā, gan Baltijas kausa izcīņas kopvērtējumā uzvaru G11-13 grupā svinēja valmieriete Līva Lizete Glāzere un G8-10 grupā — Adelīna Kārkliņa no Vecpiebalgas.

BMX klubs Tālava/VBSS savā pulkā aicina trenēties puišus un meitenes, kas var un grib mīt divriteņa pedāļus jau no piecu gadu vecuma. Interesentus lūdzam zvanīt trenerim Olafam Lakučam – 28330999.

PERSPEKTĪVA DEBITANTE! Sofija Keita Krūmiņa.