20. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Leonīda, Leonīds

Senā mūzika skan Sēļu muižā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Nav labākas vietas par senu muižu, kurā izstāstīt īpašu mīlestības stāstu.

Senā mūzika skan Sēļu muižā

«Baroka komponistu radītie darbi iemieso hercogienes būtību – viņas mīlestību un maigumu pret Dievu un cilvēkiem, gudrību, dzīvesprieku un atvērtību visam notiekošajam,» teikts senās mūzikas koncerta «Dorotejas vēstules» pieteikumā. Koncerts Sēļu muižā izskanēja Sveču dienā, un muižas lielajā zālē atbalsojās gan solistes Aijas Veismanes soprāns, gan turpat bija vieta baroka vijoles un čella skanējumam.

Stāstu par Doroteju palīdzēja izstāstīt Valmieras teātra aktieris Ivo Martinsons un Sēļu Tautas nama vadītāja Ināra Blūma, kura arī izlolojusi ieceri par senās mūzikas koncertu muižā, ieceri finansiāli atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds un Mazsalacas novada pašvaldība.

«Es vairākas naktis pēc kārtas lasīju Dorotejas vēstules. Te nekas nav izdomāts. Šis ir koncerts, kura laikā iepazīstinām ar īpašu personību – Kurzemes hercogieni Doroteju, vienu no sava laika spožākajām un izcilākajām personībām Eiropas politiskajā, sabiedriskajā un kultūras dzīvē,» sacīja Ināra, bet koncerta apmeklētājiem jau tika uzsvērts, ka katrs no mūzikas mīļotājiem ir īpaši gaidīts viesis lielās un greznās, mūzikas skaņām pielietās dzimšanas dienas svinībās.

DOROTEJAS VĒSTULES Sēļu muižā lasīja Valmieras teātra aktieris Ivo Martinsons (no kreisās) un baroka laikmeta mūzikas profesionālie mākslinieki Riga Baroque Ensemble.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
7. Februāris, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri