18. Septembris, 2019
Vārda dienu svin: Liesma, Elita, Alita

Šefpavārs Ēriks Dreibants pārceļas no Rīgas strādāt uz laukiem

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Turpmāk viens no Latvijas atzītākajiem šefpavāriem Ēriks Dreibants, kustības „Mūsdienu Latvijas virtuves manifests” iniciators, vadīs restorānu „Kannas” dizaina viesnīcā „Annas Hotel” Vidzemes pusē, 90km braucienā no Rīgas. Tas ir pirmais precedents Latvijas restorānu nozarē, kad augstākās klases pavārs strādā ārpus Rīgas.

 Šefpavārs Ēriks Dreibants pārceļas no Rīgas strādāt uz laukiem

„Zinu, ka populāra Rīgas centra restorāna šefpavāra pārcelšanās dzīvot uz laukiem daudziem Rīgas gardēžiem būs pārsteigums. Taču tikai tā es varu realizēt „Mūsdienu Latvijas virtuves manifestā” noteiktos pavārmākslas principus. „„Annas Hotel” restorānā attīstīšu virtuvi, kur dominē sezonāls piedāvājums un lielākā daļa ēdienu sastāvdaļu iegūtas no turpat blakus esošajiem laukiem, mežiem un ezeriem. Zemnieku piedāvājums un pašmāju dabas veltes ir garants svaigam un ceļā „nenogurdinātam” produktam” stāsta „Annas Hotel” šefpavārs Ēriks Dreibants.

„Līdz ar Ērika Dreibanta pāriešanu strādāt uz „Annas Hotel” vēlamies apstrīdēt priekšstatu, ka izcila pavārmāksla meklējama tikai Rīgas restorānu piedāvājumā.  Daudzās Eiropas valstīs ir ieradums doties vakariņās uz atjaunotajām muižām un pilīm pat vairāku simtu kilometru attālumā no galvaspilsētas. Jā, tā ir pilnīgi jauna tradīcija rīdziniekiem, taču vienlaikus tas ir pavārmākslas baudīšanas rituāls, kā neatņemama sastāvdaļa pirms tam ir gatavošanās un galdiņa rezervēšana,” stāsta „Annas Hotel” saimnieks Kristaps Štrauss.

Ēriks Dreibants ir šefpavārs ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi, vairāku pavārmākslas grāmatu autors. „Šefpavāru kluba” dibinātājs un manifesta „Mūsdienu Latvijas virtuve” autors. Vairāk nekā astoņus gadus strādājis par šefpavāru restorānā „Kaļķu vārti”, kur maltīti gatavojis visiem atjaunotās Latvijas Valsts prezidentiem, kā arī bijušajiem ASV un Francijas prezidentiem Džordžam Bušam un Fransuā Miterānam, Spānijas, Nīderlandes, Zviedrijas karaļnamu pārstāvjiem un daudz citām augstām amatpersonām, tomēr atzīst, ka vislielākais gandarījums ir par ikdienas viesi, kurš atgriežas vēl, lai arvien nobaudītu ko jaunu.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri