19. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Drosma, Drosmis, Elīna

«Sapratu, ka mācīšanās nekad nebeigsies»

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Vidzemes Augstskolā (ViA) atsācies vieslekciju cikls «Smart Lunch» jeb gudrās pusdienas. Pagājušajā nedēļā tajā viesojās ViA absolvente un Vides risinājumu institūta projektu vadītāja GUNA DĀTAVA. Patlaban paralēli darbam viņa mācās starptautiskā maģistrantūras programmā Rīgas Biznesa skolā. Sanākušajiem studentiem viņa stāstīja par ceļu, kā nonākusi savā darba vietā, un kādas rakstura iezīmes darba devējs novērtē darba meklētājos.

«Sapratu, ka mācīšanās nekad nebeigsies»

Guna Dātava minēja, ka studējot viņai nav bijis konkrēta mērķa, izvēlētas nākotnes profesijas, un, ja būtu, diezin vai viņa būtu nonākusi tur, kur ir šobrīd. Tomēr viņa bija atvērta iespējām un turēja acis vaļā. Tāpat Guna lielu daļu uzmanības veltīja tam, kāda viņa grib būt, nevis kas viņa grib būt! Administratīvajā darbā, kur nav vajadzīgas specifiskas zināšanas kā komunikācija vai projektu vadība, darbā pieņem cilvēku jeb personību, jo pārējo var apgūt. «Ir ļoti svarīgi, kāda komanda izveidojas un ar kādu komandu jums sanāk strādāt kopā. Mēs Vides risinājumu institūtā vienmēr sakām, ka meklējam līdzīgas asinsgrupas cilvēkus,» tā Guna Dātava.

Viņa minēja, ka jaunā speciālista viena no nozīmīgākajām iezīmēm, ko darba devējs novērtē, ir attieksme. Pabeidzot augstskolu, vēl nav iegūta pieredze, bet attieksme parāda, kā potenciālais darbinieks veiks darba uzdevumus un iejutīsies kolektīvā. «Mums organizācijā ir tāds termins do-tank – mēs nesēžam un nepavadām ilgas stundas think tank, tātad brainstorminga procesā, bet mēs ejam uz do-tank. Ja kaut kas ir jāizdara, tad mēs vienkārši ņemam un darām.

GUNA DĀTAVA gandarīta atgriezties augstskolā un dalīties ar savu pieredzi. Foto no ViA arhīva

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
9. Oktobris, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri