19. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Sibilla, Teika, Lita

Sanitas Mūrmanes-Miķelsones «Piederības zīmes»

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Valmierā, Galerijā Laipa, Stacijas ielā 37, līdz 25. augustam skatāma Otrā laikmetīgās mākslas cikla izstāde Valmierā — Sanitas Mūrmanes-Miķelsones «Piederības zīmes». Izstāžu cikls tapis sadarbībā ar Valmieras  pašvaldību, informatīvi atbalsta fonds «Mākslai vajag telpu».

Sanitas Mūrmanes-Miķelsones «Piederības zīmes»

Idejas aizsākums meklējams senajās māju zīmēs jeb īpašumzīmēs. Turpinot domu attīstīt, autore nonāca pie mūsdienu īpašumzīmes interpretācijas jeb piederības zīmes — vide pieder cilvēkam, cilvēks videi. Iecere ir parādīt cilvēka un apsaimniekotās vides mijiedarbību, saikni, radīto auru.

Rodot iespēju un vajadzību, rodas cilvēka nepieciešamība un vēlme saimniekot. Saimniekošanas rezultātā rodas manta — fiziska un garīga, īpašums, kas sasaista, kļūstot par daļu no cilvēka. Radītā vide pati par sevi ilgstoši nespēj pastāvēt, tai ir nepieciešams cilvēks, tā rodas mijiedarbība, saikne, abpusējā simbioze, piederība. Cilvēks veido īpašumu, īpašums — cilvēku, un vairāku gadu garumā pats cilvēks kļūst par savas apsaimniekotās vides piederības zīmi, vietas adresi. Kā senāk, tā arī mūsdienās tā nes sevī informāciju — «te es esmu», un mēs dzīvojam laikā, kad uzmanības centrā atkārtoti ir nonācis cilvēks.

Sadarbībā ar Valmierā dzīvojošiem un/vai strādājošiem cilvēkiem, radīta akcijas tipa gaismas projekcijas sērija. Saimniekojošais cilvēks ir kā vietas īpašumzīme/piederības zīme.

Sanita Mūrmane-Miķelsone (1983) 2014. gadā ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijas humanitāro zinātņu bakalaura grādu mākslā, absolvējot Dizaina nodaļas vides mākslas apakšnozari, turpina studijas maģistra programmā. 2017. gadā piedalījusies animācijas filmas tapšanā «Ievads epilogam», sadarbībā ar «Infinity box» un «Jaunciema osta». 2014. gadā piedalījusies starptautiskā dizaina izstādē Maskavā «SalloneSatalite Moscow 2014» ar transformējamu atpūtas zvilni «Summer».

Izstāžu cikls turpināsies līdz pat oktobra sākumam. Galerijas Laipa telpās Stacijas ielā tiks atklātas sešas jauno latviešu mākslinieku izstādes, atspoguļojot Latvijas Mākslas akadēmijas absolventu interesantākos darbus.

Ar šo projektu Valmieras Kultūras un mākslas fonds sadarbībā ar fondu «Mākslai vajag telpu» vēlas uzsvērt laikmetīgās mākslas klātesamību arī ārpus Rīgas, iepazīstinot reģionus ar jaunajiem nozares profesionāļiem.

Foto no Sanitas Mūrmanes-Miķelsones izstādes.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
22. Augusts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri