20. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Mirta, Ziedīte

Saki nogurumam Nē!

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Nesen CSDD uzsāka kampaņu cīņai pret nogurumu Apstājies, pirms atslēdzies! Gan jau būsim ievērojuši uz milzīgajiem transparentiem ceļmalās stilizēto cilvēka galvu ar tajā sarkanās kontūrās iezīmētu bateriju, kurā lādējuma daļa palikusi maza mazītiņa... Iespējams, šāda pamatīga bilde kādu brīdina un neļauj iesnausties pie stūres ar visām no tā izrietošajām traģiskajām sekām.

Saki nogurumam Nē!

Šoreiz paraudzīsim, kā šajā virzienā, lietojot pašas modernākās (un arī dārgākās) tehnoloģijas, darbojas viens no pasaules autobūves gigantiem Mercedez-Benz. Šī zīmola dīlera Latvijā firmas Domenikss vieglo automobiļu projektu vadītājs Jānis Dambītis skaidro: «Pateicoties inovatīvajām tehnoloģijām un inteliģentās braukšanas asistences sistēmām, arī jaunākie automobiļi var palīdzēt izvairīties no kritiskām un bīstamām situācijām, tostarp brīdināt par autovadītāja nogurumu. Mercedez-Benz automobiļu standarta aprīkojumā autovadītāja noguruma pakāpes kontroles sistēma Attention Assist ietilpst jau kopš 2009. gada. Uzmanības asistents darbojas kā transportlīdzekļa acis un ausis, kas autovadītāja braukšanas stilu nepārtraukti analizē 70 dažādos parametros. Brīdī, kad vadīšanas sistēmas sensors atpazīst raksturīgākās noguruma vai neuzmanības pazīmes, seko skaņas signāls un mērinstrumentu panelī parādās paziņojums ar aicinājumu apstāties.

PASKATIES DISPLEJĀ! Kaut arī tavs mersītis pa ceļu ripo Latvijai likumīgā kreisera ātrumā, kaut ārā ir vasara, pievērs uzmanību atgādinājumam par kafijas pauzi un, iespējams, arī nelielu nosnaušanos. Taču tikai tad, kad auto būs rātni apstājies atļautā vietā ceļmalā. Foto no Daimler.com

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
29. Marts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 

Partneri