24. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Kazimirs, Izidors

Sākas Ziemeļvalstu dienas Valmierā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

No šodienas līdz svētdienai Valmierā notiek Ziemeļvalstu dienas, piedāvājot pilsētas un apkārtējo novadu iedzīvotājiem iespējas piedalīties semināros un diskusijās, klausīties priekšlasījumus, apmeklēt izstādes, skatīties kino un klausīties muzikālus priekšnesumus.

Sākas Ziemeļvalstu dienas Valmierā

DITA un ANNIJA VIKTORIJA, trešā kursa informācijas tehnoloģiju studentes, izstādi vērojot, atzinās, ka labprāt gribētu ziemeļblāzmu redzēt ne tikai fotogrāfijās, bet arī dzīvajā. Ārijas Romanovskas foto

Taču vēl pirms Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā, Ziemeļvalstu vēstniecības Latvijā un Dānijas kultūras institūta Latvijā, Lietuvā un Igaunijā sadarbībā ar Valmieras pašvaldību rīkotā pasākuma oficiālās atklāšanas no 1. oktobra Vidzemes Augstskolā Tērbatas ielā jau skatāma fotogrāfiju izstāde Zināmās un nezināmās Ziemeļvalstis. Ekspozīcija tapusi pēc Latvijas Radio 1 populārzinātniskā raidījuma Zināmais nezināmajā radošās grupas – žurnālistes Sandras Kropas un producentes Paulas Gulbinskas – 2016. gada Ziemeļvalstu ekspedīcijas, kurā piedzīvoto, redzēto un sastapto iemūžinājis fotogrāfs Gints Ivuškāns.

Šovakar Valmieras Drāmas teātrī Dānijas, Norvēģijas, Somijas, Zviedrijas vēstnieki Hanss Brasks, Kristiāns Ēdegors, Rīta Korpivāra un Annika Jagandere, kā arī Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā direktors Stēfans Ēriksons un Dānijas Kultūras institūta Baltijas valstīs direktors Simons Drevsens Holmbergs atklās Ziemeļvalstu laikmetīgās arhitektūras izstādi Nordic Block, bet Vidzemes Augstskolā rīt tiks atklāta izstāde par velosipēdu daudzpusību un to lietojumu  Kopenhāgenā.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
11. Oktobris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri