17. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Oļegs, Vineta

Sākas Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas pārbūve

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Lai uzlabotu Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas mācību vidi un pilnveidotu materiāli tehnisko bāzi, no 23. aprīļa skolā sākti pārbūves darbi.

Sākas Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas pārbūve

Jau no 16. aprīļa līdz vasaras brīvlaikam skolas audzēkņiem nodarbības notiks VPĢ darbmācības korpusā, kuru pārbūves darbi neskars, Valmieras Pārgaujas sākumskolā, Valmieras 2. vidusskolā un Vidzemes Augstskolas ēkās, tādējādi nodrošinot iespēju turpināt mācību procesu. Aprīļa sākumā VPĢ vadība tikās ar audzēkņu vecākiem, lai informētu par mācību procesa organizēšanu skolas ēkas pārbūves laikā šajā un nākamajā mācību gadā. Pirms jaunā mācību gada sākuma aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapā www.valmiera.lv.

Pārbūvējot VPĢ, tiks uzlabota drošība un telpu izkārtojums. Skolā paredzēts nomainīt elektroinstalāciju un gaismekļus, sakārtot apkures sistēmu un ūdens apgādi, izbūvēt pieplūdes un nosūces ventilācijas sistēmu ar rekuperāciju, kā arī izbūvēt jaunu ugunsdrošības sistēmu. Mācību kabineti tiks aprīkoti ar mūsdienīgām ergonomiskām mēbelēm un jauniem informācijas un komunikāciju tehnoloģiju risinājumiem. Skolēnu grupu darbiem tiks izveidota atsevišķa tam paredzēta telpa, kas būs aprīkota ar bezvadu internetu un ergonomiskām mēbelēm. Mācību procesa modernizācijai plānots izveidot un aprīkot multimediju telpu un robotikas laboratoriju. Ēkas cokolstāvā no diviem informātikas kabinetiem un laboratorijas tiks izveidots viens informātikas kabinets ar bīdāmu sienu un stacionārajiem datoriem, kā arī paredzēts ierīkot modernus dabaszinību kabinetus.

Būvdarbus saskaņā ar SIA «SKONTO BŪVE» izstrādāto būvprojektu un SIA «Graydesign» izstrādāto interjera projektu veiks SIA «R.K.C.F. RENESANSE». VPĢ būvdarbu izmaksas plānotas 1528294,77 eiro apmērā. Būvuzraudzību veiks SIA «TRANZIT ASK» par līgumsummu 22801,24 eiro.

VPĢ pārbūves darbi paredzēti projektā «Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas un Valmieras Viestura vidusskolas mācību vides uzlabošana un Dienesta viesnīcas Ausekļa ielā pārbūve».

Projekta kopējās izmaksas plānotas 9455347 eiro. Projekta attiecināmās izmaksas ir 5327520 eiro, tajā skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums no Darbības programmas «Izaugsme un nodarbinātība» prioritārā virziena «Izglītība, prasmes un mūžizglītība» 8.1.2. specifiskā atbalsta mērķa «Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi» — 3729264 eiro, kā arī Valmieras pašvaldības un valsts finansējums — 1598256 eiro. Neattiecināmās izmaksas, ko plānots finansēt no pašvaldības, — 4127827 eiro. Projekta pieteikums pašlaik ir vērtēšanas procesā. Projektu paredzēts īstenot līdz 2020. gada beigām.

Aicinām VPĢ audzēkņus un viņu vecākus skolas pārbūves laikā būt saprotošiem, lai jau samērā drīz varētu atgriezties un mācību procesu turpināt skaistākā, modernākā un drošākā skolā.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
25. Aprīlis, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri