19. Jūlijs, 2019
Vārda dienu svin: Jautrīte, Kamila, Digna

Sāk būvēt vasaras teātra festivāla pilsētiņu

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Laukumā pie Hanzas sienas top nopietns pilsētvides objekts — Valmieras vasaras teātra festivāla pilsētiņa. Plānots, ka pilsētas iedzīvotājiem un apmeklētājiem tā būs pieejama piektdien no plkst. 14. Pilsētiņas būvniecībā ir iesaistījušies augstskolas RISEBA starptautiskās vasaras skolas dalībnieki un pasniedzēji, kā arī darbos palīdz teātra festivāla brīvprātīgie.

Sāk būvēt vasaras teātra festivāla pilsētiņu

Studenti, kas ieradušies no dažādām valstīm, tika sadalīti trīs komandās un pagājušajā nedēļā izstrādāja idejas, kas tika prezentētas un apspriestas nedēļas izskaņā. «Katra no grupām nāca klajā ar savu redzējumu,» stāsta projekta koordinatore Dina Suhanova. Redzot studentu idejas, pieņemts lēmums izmantot atbilstošāko no katras un apvienot tās vienā kopējā konstrukcijā, kas būs iespaidīga. «Mums ir jāsacenšas ar lielveikalu un baznīcu, tāpat arī laukuma mērogs ir pietiekami liels. Mēs gribam radīt pamanāmas pārmaiņas laukumā,» dalās Dina Suhanova.

Neraugoties uz karsto laiku, būvniecība uzsākta pirmdien, savukārt materiāli savesti svētdien. «Laukums sevī apvienos tādu racionālo tīklojuma struktūru, bet arī reflektēs par tēmu viduslaiku pilsēta, viduslaiku Valmiera, jo mums pirmā bija iepazīšanās diena — kāda Valmiera varētu būt izskatījusies pašos senākajos laikos. Otra konstrukcijas sadaļa ir maģiskais mežs. Eksperimentu rezultātā mēs nonācām pie ļoti interesanta risinājuma — galā pie vertikālajiem statņiem tiks likti stilizēti koki, kas konstrukciju pacels vēl augstāk un padarīs iespaidīgāku, būs arī gaismu spēles un kustību efekti. Visas šīs lietas ienesīs zināmu brīnumu, jo teātris ir par iztēlošanos, par brīnumu, par spēju racionāli uzbūvētajā ieraudzīt arī kaut ko no poētiskās puses,» tā projekta koordinatore par pilsētiņas plānojumu.

RAITI RIT DARBI laukumā pie Hanzas sienas. Augstskolas RISEBA starptautiskās vasaras skolas dalībnieki un pasniedzēji būvē teātra festivāla pilsētiņu. Rūdolfs Bekičs (attēla centrā) ir galdnieks un scenogrāfs, kā arī viens no pasniedzējiem. Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
1. Augusts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

Partneri