17. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Karīna, Gaits

Sadalīti jau 8 virtuāli miljoni

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

LIAA Valmieras biznesa inkubatorā piektdien tika aizvadīta biznesa ideju ģenerēšanas spēles Piķis nav problēma pirmā kārta. Piķis nav problēma ir investīciju piesaistes simulācijas spēle gan jaunajiem uzņēmējiem, gan tiem, kuri vēl tikai apsver iespēju par tādiem kļūt.

Sadalīti jau 8 virtuāli miljoni

Spēles dalībnieki ne tikai trenējas ģenerēt biznesa idejas un tās arī attīstīt, bet arī mācās pārliecināt investorus, prezentējot savu ideju, lai piesaistītu naudu – šoreiz tikai virtuālu – pat vairāku miljonu apmērā. Spēles mērķis ir brīvā un radošā gaisotnē ģenerēt biznesa idejas, tās attīstīt un prezentēt, lai iepazītos ar dažādiem uzņēmējdarbības procesiem.

Pirmajā spēles kārtā tikai izspēlēta leģenda, ka iedomātajā Piķlandijā ik dienas sasnieg 57 centimetrus bieza sniega kārta, bet valstī ar likumu ir aizliegts lietot sniega lāpstas, sniega tīrīšanas mašīnas, uz ceļiem, ielām un ietvēm aizliegts kaisīt sāli, smiltis, fosilos resursus, sasmalcinātus akmentiņus.

Biezā sniega kārta radījusi būtiskas problēmas valsts iedzīvotāju ikdienā, tāpēc valdība nolēmusi, ka šī problēma ir jārisina pēc iespējas ātrāk. Tehnoloģiskajām iespējām nav ierobežojumu, jo Piķlandijā ar likumu ir aizliegts fizisks darbs, turklāt iedzīvotāji pedantiski ievēro visus valstī izdotos likumus. Katrs miljonārs ir gatavs ieguldīt 2 miljonus Piķlandijas eiro projekta realizācijai, ja tajā saskatīs biznesa potenciālu.

Spēles iedomāto vidi raksturo LIAA Valmieras biznesa inkubatora vadītājs Jurģis Priedītis: «Apstākļi, kas tiek radīti spēles laikā, ir neierasti ikdienai. Mēs radām pasaku zemi, kurā ir noteikta problēma, kas dalībniekiem ir jārisina ar savu biznesa ideju palīdzību. Mums ir bagāti investori, kuri gatavi investēt, katrs divus miljonus, tāpēc es teiktu, ka piķis tiešām nav problēma.»

Lai būtu interesantāk, spēles laikā ir vairāki negaidīti pavērsieni, kas ietekmē idejas attīstību un prezentēšanu, piemēram, gravitācijas trūkums Piķlandijā nakts stundās un tas, ka sniega agregātstāvokli neietekmē siltums. Daudziem no atnākušajiem nav iepriekšējas pieredzes biznesa vadībā vai biznesa ideju ģenerēšanā. Kā atzina spēles dalībnieki Toms un Guntis: «Mēs ikdienā darām savas lietas, tā ka bišķiņ iesērējam – darbs, mājas, kas nu kuram. Ikdiena paiet tikai pie skaņu pults visādos šovos, viktorīnās un tā tālāk, bet uzņēmējdarbības pieredzes – nekādas.»

Komandas savas idejas prezentēja, cenšoties pārliecināt potenciālos investorus, ka ieguldītais finansējums rezultēsies peļņā. Kā novērots līdz šim LIAA Valmieras biznesa inkubatorā notikušajos līdzīgos pasākumos, ideju autori reālajā dzīvē bieži vien nav pilnībā sagatavojušies prezentācijām, un viņu cerības ir pārāk augstas. Labāks rezultāts sagaidāms, ja potenciālo investoru izdodas piesaistīt ideju ģenerēšanas procesā. Līdz ar to jaunais uzņēmējs gūst arī vērtīgus padomus.

Spēle Piķis nav problēma notiks trīs kārtās – reizi mēnesī. Nākamā spēles kārta notiks otrdien, 19. martā, savukārt jau aprīlī tiks noskaidroti Piķis nav problēma uzvarētāji, kuri kopvērtējumā būs ieguvuši lielāko investīciju. Pirmās vietas ieguvēji balvā saņems iespēju atpūsties Valmieras peldbaseinā un atpūtas zonā.

Jau ar šo piektdienu, 1. martu, LIAA Valmieras biznesa inkubatorā sāksies pieteikumu pieņemšana uzņemšanai pirmsinkubācijas un inkubācijas atbalstam, tā ilgs līdz 20. martam. Inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību, nodrošināt fiziskas personas un uzņēmumus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai vai idejas attīstīšanai nepieciešamo vidi, kopstrādes telpu, jauno uzņēmēju kopienu, konsultācijām, mācībām, tīklošanās pasākumiem par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, mentoru atbalstu un līdzfinansējumu biznesa attīstībai. Latvijā LIAA biznesa inkubatorus finansē ERAF projekta Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators ietvaros.

PRĀTA VĒTRA PILNĀ SPARĀ! Spēles dalībnieki vēl tikai veido savus piedāvājumus. Foto no Valmieras biznesa inkubatora arhīva

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
28. Februāris, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri