26. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Varis, Eduards, Edvards

Sācies vērienīgs maģistrālās ielas projekts

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Pilnīgi oficiāli tam nosaukums visai sarežģīts: Valmieras pilsētas Rietumu industriālās maģistrāles attīstība – Leona Paegles ielas savienojuma ar TEN-T tīklu izbūve. Iepirkuma konkursā par būvniecību piedalījās četri pretendenti, visi četri ar jau bijušu vai šobrīd esošu celtniecības pieredzi kādā no Valmieras pašvaldības objektiem. Izvēlēts tika otrs lētākais piedāvājums – par 3789975,47 eiro maģistrāli būvēs SIA Limbažu ceļi.

Sācies vērienīgs maģistrālās ielas projekts

Arī objekta projektētājs ir valmieriešiem labi zināms – SIA Ceļu komforts, no firmas ievērojamākajiem veikumiem Valmierā minams Georga Apiņa ielas rekonstrukcijas projekts posmā no Beātes ielas līdz Rubenes ielai. Par jaunā projekta niansēm Valmierietim pastāstīja būvprojekta vadītājs Edgars Leitis un būvprojekta arhitektūras daļas teritorijas sadaļas vadītājs Māris Šmits.

Kur ies jaunā ielas trase?

M.Š.: Tā sākas Leona Paegles ielas galā pie vecā maizes kombināta, tad iziet ārā pie Ausekļa ielas, turpinās pa Voldemāra Baloža ielu līdz pagriezienam pa kreisi uz Jumaras ielu, kur aiziet kalnā pa jaunu trasi un pēc tam – pāri dārziņiem – nonāk līdz savienojumam ar Somu ielu pie krustojuma ar Alvila Freimaņa ielu. Līdz ar jaunās maģistrālās ielas izbūvi jūtami tiks atslogota gan Jumaras iela, gan arī nedaudz Rīgas iela.

Kādi ir jaunās ielas gabarīti?

M.Š.: Ielas brauktuves platums būs 7,5 metri, kopējais ielas garums – 2 kilometri un 70 metri. Pa atsevišķiem posmiem dažādās ielas pusēs būs dalītie gājēju – velosipēdistu celiņi. Kas būtiski, asfaltbetona segumā, nevis bruģī. Līdzīgs ir celiņš no Valmieras pilsētas robežas uz Kocēniem. Tur, kur Leona Paegles un Ausekļa ielu krustojumā atrodas uzņēmumi, piemēram, SIA Woltec, tiks ierīkotas auto stāvvietas. Patlaban tur automašīnas tiek novietotas ielas malās, bet, izbūvējot jauno ielu, tā vairs nebūs iespējams. Būtiski, ka šajā krustojumā tiks mainīts galvenā ceļa virziens, jo pa maģistrālo ielu pēc tam būs lielāka satiksmes intensitāte.

E.L.: Būtiski, ka pēc maģistrālās ielas izbūves pa Leona Paegles ielu tālāk par veco maizes kombinātu pilsētas centra virzienā smagais transports vairs nebrauks.

JAUNĀS MAĢISTRĀLĀS IELAS SHĒMA PLĀNĀ.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
27. Jūnijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri