19. Jūlijs, 2019
Vārda dienu svin: Jautrīte, Kamila, Digna

Sabiedrība nedrīkst palikt vienaldzīga

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

1. jūnijā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena. Tās aizsākumi meklējami 1925. gadā, kad Ženēvā norisinājās Pasaules konference bērnu labklājībai. Bet kā īpaši svētki, tos veltot speciāli bērniem, šī diena pirmo reizi atzīmēta 1950. gadā.

Ārijas Romanovskas foto
Ārijas Romanovskas foto

Diemžēl bērnu aizsardzības jautājumi aktuāli arī mūsdienās un darba šajā lauciņā netrūkst ne sociālajiem darbiniekiem, ne bāriņtiesām, ne psihologiem, krīzes centriem un citām saistītām institūcijām.

Sociālie darbinieki norāda, ka nereti problēmu cēloņi meklējami ģimenē. Bērnus arvien biežāk rada nenobriedušas personas, patiesībā vēl bērni, kam nav nekādas dzīves pieredzes, kuri nereti paši par sevi nespēj parūpēties. Vecāki pārāk maz laika velta savām atvasēm, jo, strādājot vairākos darbos vai dodoties peļņā uz ārzemēm, mēģina uzlabot savas ģimenes materiālo stāvokli. Nepietiekami tiek domāts, kur, kā un kādā sabiedrībā bērni aizvada savu brīvo laiku, kādas kvalitātes pārtika tiek likta galdā, netiek pievērsta pietiekama uzmanība bērnu veselībai.

Diemžēl arī Latvijā daudzi bērni cieš no dažādiem vardarbības veidiem — viņi tiek sisti, morāli pazemoti, seksuāli vai kā citādi izmantoti, turēti badā vai pusbadā. Mazuļi ilgstoši tiek atstāti bez uzraudzības vai vairāku dzīvnieku sabiedrībā. Vardarbībai un bezatbildībai ir tik daudz seju...

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
1. Jūnijs, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

Partneri