17. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Karīna, Gaits

Runa ir par godīguma principu

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Runa ir par godīguma principu

Saeima gada sākumā apstiprināja grozījumus Veselības aprūpes finansēšanas likumā, kas paredz līdz 2019. gada 1. jūlijam atlikt valsts apmaksāto veselības pakalpojumu dalīšanu divos grozos atbilstoši personas veselības apdrošināšanas statusam. Tādējādi līdz šā gada 1. jūlijam tiek saglabāta līdz šim spēkā esošā veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas kārtība.

Visās ārstniecības iestādēs, arī Vidzemes slimnīcā, līdz 1. jūlijam pacienti tiek pieņemti, ievērojot tos pašus nosacījumus, kādi bija līdz šim.

Vai «divu grozu» sistēma risinās tos jautājumus, kas svarīgi stacionāru darbam un veselības nozarei kopumā?

SIA «Vidzemes slimnīca» valdes priekšsēdētājs UĢIS MUSKOVS:

«Sajūtas par valsts apmaksāto veselības pakalpojumu dalīšanu divos grozos atbilstoši personas veselības apdrošināšanas statusam ir divējādas. Ja mēs būtu sabiedrība, kurā visi maksātu nodokļus un saprastu, ka tas ir pienākums pret valsti un pārējiem, un visi to darītu pēc labākās sirdsapziņas, tad nevajadzētu šādus «divus grozus» un daudzi jautājumi būtu labāk atrisināti, būtu lielāka kārtība, un bez pārmaiņām sistēmas finansēšanā arī varētu iztikt. Taču pieredze ir tāda, ka ar šo izpratni un izvēli ir zināmas problēmas, tāpēc papildus jāmotivē un jāskaidro, ka nodokļus maksāju par sevi un arī sev.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
29. Janvāris, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri