20. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Bernhards, Boriss

Rūjieniešus šovasar sagaida īslaicīgas neērtības

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Ar pārmaiņām ierastajās gaitās un ritmā šovasar nāksies sadzīvot rūjieniešiem, jo pilsētā vienlaikus tiks uzsākti un realizēti trīs vērienīgi ūdensapgādes un apkures modernizācijas projekti. Par tiem un citām uzņēmuma aktualitātēm saruna ar pašvaldības SIA «Rūjienas siltums» valdes locekli GINTU VĒVERI un siltuma nodaļas vadītāju RAIVI BEITIŅU.

Rūjieniešus šovasar sagaida īslaicīgas neērtības

Iedzīvotāju skaita samazinājums – problēma arī ūdensapgādē

Lai arī Gints Vēveris uzņēmumā esot tikai kopš aizvadītā gada maija, viņš jau paspējis pietiekami iedziļināties darbu apjomā un esošajā situācijā. Gints skaidro to būtību:

«PSIA «Rūjienas siltums» nodarbojas un ir atbildīga par ūdensapgādi, kanalizācijas apkalpošanu un siltuma apgādi visā Rūjienas novadā. Mūsu pārziņā ir Rūjienas, Jeru, Lodes, Vilpulkas un Ipiķu ūdensapgāde un kanalizācija, kā arī Rūjienas pilsētas siltumapgāde.

Problēmas nemainās no to atrašanās vietas, mainās tikai nianses. Viena no galvenajām problēmām ir neapdzīvotās ēkas, kur ūdens netiek patērēts vispār – līdz ar to rodas cauruļvadu pārsalšanas risks, vai arī ūdens tiek tērēts ļoti maz – šajā gadījumā dzeramais ūdens pārāk ilgi nekustīgi noturas cauruļvados, tādēļ tā kvalitāte krītas. Tieši tāpat notiek ar kanalizācijas ūdeņiem un to iekārtām. Visā novadā šajā jomā ir izbūvēts daudz, ir veikti prāvi ieguldījumi, lai sistēmas funkcionētu, diemžēl iedzīvotāju skaita samazinājums arvien vairāk traucē noturēt augstu pakalpojuma kvalitāti. Neskatoties uz visu, mūs kā sabiedrisko pakalpojumu sniedzējus regulāri kontrolē un uzrauga neatkarīgas kontrolējošo iestādes, kuras ņem ūdens paraugus – analīžu rezultātos atzīst, ka mums ūdens kvalitāte ir viena no labākajām Vidzemē.

Salīdzinot manu iepriekšējo darba pieredzi privātajā sektorā un tagad, uzsākot darbu pašvaldības/valsts pārvaldē, birokrātiskais slogs ir palielinājies, kas bieži krietni vien pagarina darba izpildes termiņus vai vispār samazina vēlmi uzņemties šos darbus. Birokrātija no kontrolējošo iestāžu puses ir liela, man tas ir kas jauns, bet ne nepārvarams.»

GINTS VĒVERIS: «Uzņēmumā «Rūjienas siltums» gadu gaitā ir izveidojies savas nozares profesionāls personāls, kas ar pieredzi un saimniecības pārzināšanu būs kā stiprais plecs jauno izaicinājumu īstenošanā.» Ārijas Romanovskas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
29. Janvāris, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri