25. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Līksma, Bārbala

Rūjienas mediķu brigādei jauna neatliekamās palīdzības mašīna

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālā centra Rūjienas brigāde piektdien, 1.februārī, saņems jaunu operatīvo medicīnisko transportlīdzekli, ar ko turpmāk doties izsaukumos pie pacientiem, informē NMP dienesta pārstāve Ilze Bukša.

Rūjienas mediķu brigādei jauna neatliekamās palīdzības mašīna

Jaunais auto ir pilnpiedziņas (4x4) transportlīdzeklis, kas palīdzēs brigādei nokļūt pie pacientiem arī pa grūtāk izbraucamiem ceļiem. Auto ir aprīkots ar visu nepieciešamo cilvēku dzīvību glābšanai kritiskās situācijās, tajā mediķiem ir daudz ērtāk sniegt palīdzību pacientam, savukārt pacientiem nodrošināts lielāks komforts un drošība.

Pakāpeniski līdz februāra beigām NMP dienesta Vidzemes reģionālais centrs kopumā saņems 12 jaunas ātrās palīdzības mašīnas brigāžu mediķu darbam visā reģionā. Iepriekš jau ziņots, ka pirms nedēļas Vidzemes reģionā nonāca pirmās četras jaunās ātrās palīdzības mašīnas un ar tām izsaukumos pie pacientiem dodas mediķu brigādes Valmierā, Salacgrīvā, Valkā un Cēsīs.

Kā ziņots, piesaistot ERAF finansējumu NMP dienests ir iegādājies brigāžu darbam Latvijas reģionos 45 jaunus operatīvos medicīniskos transportlīdzekļus, kas janvārī un februārī tiek pakāpeniski piegādāti reģioniem. Brigāžu darba vajadzībām ir iegādāti auto gan ar divu, gan arī ar četru riteņu piedziņu, lai mediķi veiksmīgāk nokļūtu pie pacientiem pa grūti izbraucamiem ceļiem. Tie ir atbilstoši noteiktām prasībām uzbūvēti, aprīkoti un trafarēti operatīvie medicīniskie transportlīdzekļi, nodrošinot arī augstas kvalitātes prasības pacienta un autovadītāja nodalījumiem, braucēju komfortam, tāpat arī drošības, garantijas un servisa prasības.

Operatīvo transportlīdzekļu iegāde notiek NMP dienesta realizētā Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) projekta „Vienotas neatliekamās medicīniskās palīdzības un katastrofu medicīnas vadības informācijas sistēmas un dispečeru centru izveide” ietvaros. Operatīvo transportlīdzekļu iegādei šajā iepirkumā novirzīti 3 miljoni latu, no kuriem 90% ir Eiropas reģionālās attīstības fonda līdzekļi, bet 10% ir Latvijas līdzfinansējums.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri