23. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

Rūjienā pamanītā savdabība

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Vasarā nedēļu Rūjienā dzīvoja, vēroja un darbojās Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas vides mākslas apakšnozares studentu grupa, kuras uzdevums bija Rūjas upes palienes dabas takas izpēte un tās labiekārtojums. Sadarbībā ar Rūjienas pašvaldības domi kā iniciatori, partneri un draugu nu jau piekto gadu 2. kursa studenti prakses laikā piedalījās procesā, kas rosināja viņus vērīgāk ieskatīties pilsētas vidē, iztēloties, kā atrastais objekts varētu kļūt interesantāks un pievilcīgāks garāmgājējiem un ekskursantiem.

IDEJU SPIETA MEISTARI. Mākslas akadēmijas studenti ar profesoru Juri Krūmiņu Rūjienā pēc prezentācijas. Ineses Birzkopes foto
IDEJU SPIETA MEISTARI. Mākslas akadēmijas studenti ar profesoru Juri Krūmiņu Rūjienā pēc prezentācijas. Ineses Birzkopes foto

Studenti izstrādāja idejas par funkcionāliem vides objektiem, kas saistījās gan ar dabas izzināšanu, gan baudīšanu, gan aktīvo atpūtu.

Katru gadu tiek piedāvāta cita tēma. Šovasar aktivitātes nosaukums — «Taka». Kustīgi vides objekti, veidoti no masīva koka, un tā ir iespēja mijiedarboties un pārdzīvot sevī meldra un lēpja lapas sajūtu upes rāmajā tecējumā. Tā ir iluzoru un funkcionālu vides objektu grupa Ruhja, kas pievērstu uzmanību pilsētas un upes vārda vēsturiskajai izcelsmei. Jauniešiem projektu vadīja, dodot padomus un norādot būtisko, Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas vides mākslas apakšnozares pasniedzējs profesors Juris Krūmiņš (dzimis Rūjienā), bet plenērs notika ar Rūjienas pašvaldības domes atbalstu.

Olga Antipenko, saskatot līdzību ar pārvietojamību simtkārtīgā palielinājumā Rūjas upē sastopamo ūdens augu — spirodelu (3 — 8 mm), rosināja iekārtot atpūtas vietu ar galdiem un soliem.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
7. Augusts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri