24. Maijs, 2018
Vārda dienu svin: Marlēna, Ilvija, Ziedone

Rūjas krastā atkal ir Lauvas līcis

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Zināms, ka, attīstoties tūrismam un tā infrastruktūrai, Rūjienā arvien vēl vājā vieta ir naktsmājas, jo, kopš pilsētas centrā nav vairs viesnīcas, šī uzņēmējdarbības niša arvien vēl pilnībā nav aizpildīta. Vietējie uzņēmēji AIGA NILVAKA un VALDIS ZIEDIŅŠ, atverot Rūjienā, Rīgas ielā 60 (bijušajā meliorācijas kantorī!), mūsdienu standartiem atbilstošu viesu namu un labiekārtojot aktīvajai atpūtai gandrīz 4 hektārus plašu teritoriju, mācās atrast savu vietu un savu piedāvājumu viesmīlības servisā. Braucām lūkot, kā viņiem tas izdodas!

Rūjas krastā atkal ir Lauvas līcis

Vietai atdod vēsturisko nosaukumu

Kad ierodamies jaunajā viesu namā, saimniece Aiga kārto vienu no istabiņām, kuru tikko atstājis kāds nakšņotājs, bet saimnieks Valdis ar minitraktoriņu pļauj plašo zālienu. Pirms ekskursijas pa vareno teritoriju un bijušā meliorācijas kantora pārvērtību iepazīšanas saimniekiem vaicājam: kādēļ viņi viesnīcai devuši tik neparastu nosaukumu: «Lauvas līcis»?

Valdis skaidro: «Vārda došanai bija vairāki varianti, taču skaidrību ieviesa kaimiņiene Dzintra Vende, kura pēta ne tikai mūsu dzimtās puses — Endzeles un Jeru, bet arī Rūjienas apkaimes senatni. Viņa atrada publikācijas, kas apliecina, ka šī vieta pie Rūjas agrāk bijusi populāra ar dažādiem sarīkojumiem un slavenajām pažarnieku ballēm. Kad teikuši: «Ejam atpūsties uz Lauvas līci!», visiem bijis skaidrs, ka sagaidāmi kārtīgi danči. Tā nu, nosaucot viesu namu par «Lauvas līci», esam parādījuši cieņu mūspuses vēsturei. Kad padzirdējām, ka bijušo meliorācijas namu un zemi ap to pārdod, to iegādājāmies. Domas par viesnīcu tad gan vēl nebija, jo sākotnēji domājām, ka dzīvosim tur paši. Tad viens, otrs mudināja mūs apsvērt ideju par uzņēmējdarbības uzsākšanu viesmīlības servisā. Tā nu šeit esam!»

LAIPNI LŪGTI! Jaunā viesu nama saimnieki: Aiga (no kreisās), Valdis un viņu meitiņa Nikola. Alekseja Koziņeca foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
25. Jūlijs, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

Rūvenietis

Lauvas līcis jau nekur nebija pazudis, turpat Rūjas ielokā viņš ir. Tiltu pār Rūju pie Lauvām arī agrāk mēdza dēvēt par Lauvas tiltu. Jauki būtu ja viņiem vēl izdotos sakārtot arī šo bijušo zaļumbaļļu vietu Rūjas pretējā krastā . Malači, lai veicas!

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kurš jūsuprāt ir šī gada gaidītākais notikums?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri