24. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Diāna, Dina, Dins

"Rubenes" spēlētājas Latvijas izlases sastāvā izcīna 5. vietu pasaulē

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

No 7. līdz 15. decembrim Čehijas pilsētās Brno un Ostravā norisinājās 9. pasaules čempionāts florbolā sievietēm, kurā Latvijas sieviešu izlase izcīnīja augsto 5. vietu.

"Rubenes" spēlētājas kopā ar treneri Jāni Daini
"Rubenes" spēlētājas kopā ar treneri Jāni Daini

Izlases sastāvā Latviju pārstāvēja astoņas „Kocēnu sporta kluba" sieviešu virslīgas florbola komandas „Rubene" spēlētājas – Baiba Juruša, Linda Līce, Edīte Bankava, Evita Rudzīte, Madara Rudzīte, Madara Adamane, Paula Egle un Ilga Jēkabsone. Trenera pienākumus pildīt bija uzticēts „Rubenes" trenerim Jānim Dainim, kuram šis bija jau piektais Pasaules čempionāts sieviešu izlases trenera godā.

Latvijas izlasei čempionāts sākās mazāk veiksmīgi kā cerēts – pirmajās trīs B apakšgrupas spēlēs latvietes atzina Šveices, Norvēģijas un Čehijas komandu pārākumu, trīs spēlēs vien divas reizes gūstot vārtus. 1/8 finālā Latvijas izlasei izdevās sajust uzvaras prieku, ar rezultātu 4:3 pārspējot Slovākijas izlasi, savukārt ¼ finālā pretim stājās pasaules čempiones – zviedrietes, kas izcīnīja uzvaru ar rezultātu 12:2. Cīņā starp Latviju un Poliju par vietu pasaules labāko sešiniekā pārliecinošu uzvaru izcīnīja Latvijas izlase – 9:0. Savukārt aizraujošā cīņā par 5. vietu uzvarētājs tika noskaidrots papildlaika pēdējā minūtē, kurā izšķirošos vārtus guva Līga Garklāva, un spēle noslēdzās ar rezultātu 4:3.

Par dalību Pasaules čempionātā pastāstīja komandas „Rubene” spēlētāja Linda Līce: „Kopumā par čempionātu varu teikt, ka piektā vieta noteikti ir augstākais sasniegums, ko varējām sasniegt, jo plaisa starp pirmā četrinieka komandām, kas regulāri savā starpā tiekas dažādos turnīros, un pārējām komandām ir milzīga. Ja pirms pāris gadiem šķita, ka tuvojamies labāko komandu četriniekam, šobrīd varu teikt, ka šīs komandas ir aizsteigušās mums priekšā vēl jo tālāk. Esmu ļoti priecīga par izcīnīto vietu, lai gan palicis neliels rūgtums par pirmajām apakšgrupas spēlēm, kuras pārraidīja TV un kurās neizdevās parādīt labāko sniegumu. Taču, neskatoties uz to, prieks, ka komanda parādīja raksturu un svarīgākās spēles uzvarējām. Salīdzinot ar iepriekšējiem čempionātiem, šajā bija mainīta izspēles kārtība, kā rezultātā čempionāts bija psiholoģiski un fiziski smags, jo deviņu dienu laikā aizvadījām septiņas spēles. Runājot par čempionāta norisi, kā jau visi turnīri Čehijā, arī šis bija ļoti labi organizēts. Turklāt jutām interesi no līdzjutējiem, it sevišķi no bērnu un jauniešu puses, kas mums lūdz autogrāfus.”

Sarunā Linda atklāja, ka pēc zaudējumiem pirmajās spēlēs treneris Jānis Dainis bija izdomājis neparastu veidu kā motivēt spēlētājas gūt vārtus – treneris deva solījumu par katriem spēlē gūtajiem vārtiem noskriet konkrētu kilometru skaitu. Pirms spēles ar Polijas izlasi likme bija 3 km, kā rezultātā trenerim nācās noskriet 27 km, savukārt pirms spēles ar Norvēģijas izlasi likme tika paaugstināta līdz 5 km, un treneris godam noskrēja 20 km.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri