25. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Māra, Marita, Mārīte

Rubenes pamatskolas audzēkņiem nodarbības BMX riteņbraukšanā kopā ar olimpiešiem

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Šonedēļ un nākamajā nedēļā projekta "Rubenes pamatskola - multifunkcionāls kopienas centrs" ietvaros visiem Kocēnu novada Rubenes pamatskolas audzēkņiem tiek piedāvāta iespēja sporta stundu laikā piedalīties BMX riteņbraukšanas nodarbībās un apgūt pamatprasmes, braucot Rubenes BMX Superkrosa trasē, kuru veidojis nodibinājums "Māra Štromberga aģentūra". Apmācības veic olimpiskās BMX komandas dalībnieki - Rihards Veide un Kristers Taims, kā arī Olimpisko spēļu čempiona Māra Štromberga treneris Ivo Lakučs. Ņemot vērā to, ka trase ir paaugstinātas bīstamības objekts, skolēniem tiek mācīti arī drošas braukšanas pamatprincipi. Tie bērni, kas vēl nemāk braukt ar velosipēdu, ar olimpiešu palīdzību apgūst pirmās iemaņas.

Rubenes pamatskolas audzēkņiem nodarbības BMX riteņbraukšanā kopā ar olimpiešiem

Savukārt 4. un 11. jūnijā atklātā BMX riteņbraukšanas treniņā kopā ar olimpiešiem BMX Superkrosa trasē varēs piedalīties ikviens Kocēnu novada iedzīvotājs. Paredzēts, ka 4. jūnijā interesentiem būs iespēja kopā trenēties un arī sacensties ar vienīgo Olimpisko spēļu čempionu BMX riteņbraukšanā vīriešiem – Māri Štrombergu.

Kocēnu novada Rubenē izveidotā BMX Superkrosa trase ir būvēta kā Londonas olimpiskās trases kopija ar 8 m standarta starta kalnu. Trase būvēta, lai ne tikai sagatavotu sportistus dalībai olimpiādē, bet uzlabotu sportistu tehnisko līmeni un nodrošinātu sportistu konkurētspēju BMX sportā. Treniņu centrs Rubenē ir aprīkots ar standarta PRO gate starta iekārtu, trases garums ir 440m, un lielākais lēciens ir 12 m.

Projekta "Rubenes pamatskola - multifunkcionāls kopienas centrs" mērķis ir nodrošināt Rubenes pamatskolas izveidi par ilgtspējīgu, multifunkcionālu vietējās sabiedrības jeb kopienas koordinācijas centru. Kopējā projekta summa ir 19844 eiro, un to finansē Sorosa fonds - Latvija.  Kopienas centrā norisinās dažādas aktivitātes un praktiskas apmācības, un BMX nodarbības ir viena no tām.

Projektu "Rubenes pamatskola - multifunkcionāls kopienas centrs" finansē Atvērtās sabiedrības fondi (Open Society Foundations), un tā ieviešanu atbalsta Sorosa fonds - Latvija. Plašāka informācija par Sorosa fonda - Latvija atbalsta virzieniem pieejama internetā www.sfl.lv

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri